Це народження нового епосу, — Ахтем Сеітаблаєв про кіно «Кіборги»

Це народження нового епосу, — Ахтем Сеітаблаєв про кіно «Кіборги»
Ахтем Сеітаблаєв про фільм «Кіборги»: «Я сподіваюсь, ми зняли чесне кіно»
20.11.2017
Оцініть статтю: 
(378 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Лічені дні залишилися до всеукраїнської прем’єри кінострічки «Кіборги», яку відзняв відомий кримськотатарський режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв. Напередодні цієї події кіномитця було запрошено до участі в одній з програм «Радіо Свобода», де він, зокрема, зізнався, що відчуває певне хвилювання, бо історія, яка лягла в основу кінофільму, для нього є дуже важливою.

Як зазначив режисер, до офіційного виходу стрічки на екрани відбудеться кілька допрем’єрних показів. Зокрема, один із них планується 26 листопада у Маріуполі, потім — у Запоріжжі, Дніпрі, Львові, Івано-Франківську, Тернополі та низці інших міст України. Що ж до прокату фільму, то, за словами Ахтема Сеітаблаєва, дистриб’ютор все робить для того, аби в кожному населеному пункті України у глядача була можливість подивитися це кіно.

— Урочисті презентації відбудуться вже 6 грудня, а з 7-го фільм офіційно вийде на екрани країни.

Незважаючи на те, що події, які стали основою фільму, є трагічними, режисер стверджує, що кіно — життєствердне.

— Там багато гумору, багато того, що дарує надію, чим можна і треба пишатися, — наголосив Ахтем Сеітаблаєв. — Там багато сподівань. Багато болю, розмірковувань, діалогів, там є все те, про що ми говоримо тут, в мирному житті одне з одним. Але це кіно насамперед для молоді, воно життєствердне, воно про переможців, це кіно — про нових людей нової України. Це народження нового епосу.

Під час інтерв’ю ведучий запитав режисера: що було тяжче знімати — «Хайтарму» чи «Кіборги», на що пан Сеітаблаєв відповів:

— Тяжко порівнювати, бо в «Хайтармі» були свої особливі речі, наприклад, коли у тебе на знімальному майданчику півтори тисячі людей, переважна більшість з яких — люди похилого віку, які колись пережили депортацію <…>. Натхнення і готовність допомогти у створенні фільму, з одного боку, дуже допомагали, з іншого — накладали велику відповідальність. На знімальному майданчику відчувалось, як важливо для цих людей бути тут і допомагати, і, звичайно, дуже важливо було всій знімальній групі зробити так, щоб потім не було соромно ані нам, ані цим людям. З фільмом «Кіборги» є схожість в контексті відповідальності. Я сподіваюсь, нам вдалося зняти чесне кіно. Зняти кіно про людей, яким болить те, що відбувається.

Повністю інтерв’ю можна передивитися за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.