Діянет через війну відкликав усіх своїх імамів з України

Діянет через війну відкликав усіх своїх імамів з України
Діянет
04.04.2022
Оцініть статтю: 
(88 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Управління у справах релігій Турецької республіки (Diyanet) через війну відкликало всіх своїх імамів з України.

Про це виданню QIRIM.News повідомив помічник радника у справах релігій посольства Туреччини в Україні Іслям Тохлу:

«Діянет через війну відкликав усіх своїх імамів з України. Більшість із них перебувала на окупованих територіях, у небезпечних зонах. Я один лишився. Імовірно, буде продовольча допомога [для організації] іфтарів, зокрема для біженців. Можливо, будуть проводитись молитви-таравіх».

Як пояснив Іслям Тохлу, Діянет підпорядковується безпосередньо офісу президента Туреччини та займається реалізацією релігійних потреб у країні. Також управління має представництва в 64 країнах, де вони працюють під егідою посольств і консульств. 

Діянет з’явився в Україні під час повернення кримських татар із депортації. Турецьке відомство розпочало свою діяльність на материковій Україні на прохання Меджлісу кримськотатарського народу та Муфтіяту АРК. З Туреччини до України відряджали імамів, учителів, а до Туреччини їхали учні та студенти з України в рамках стипендіальної програми Діянету для підготови імам-хатибів на рівні ліцеїв, бакалаврату, магістратури та докторантури. Ще один важливий напрямок роботи Діянету в Україні — продовольча допомога кримським татарам, зокрема постачання худоби для забою та допомога в організації іфтарів у Рамадан. Діянет допомагав в оплаті оренди приміщень для молитви, у питаннях із релігійною літературою, а це й переклади Корану кримськотатарською, російською, українською мовами, видання навчальної літератури та календарів. Також надавалася допомога в будівництві мечетей.

Довідка. Іслям Тохлу — хафіз Корану (знає Коран напам’ять), один із чотирьох дітей імама Новоолексіївки Усеїна Тохлу. З 10 років вивчає іслам: спершу в Червоногвардійському медресе у Криму, потім у турецьких університетах. Працює помічником радника у справах релігії посольства Туреччини в Україні та одночасно навчається в магістратурі Університету Мармара (Стамбул); працював помічником координатора Діянету в Україні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.