До Київської міської державної адміністрації (КМДА) подано петицію (ініціатор − Зуб’юк Павло Юрійович) щодо необхідності вшанування видатних діячів кримськотатарського народу в топоніміці міста.
В петиції, під якою станом на 16:00 15 грудня вже зібрано 240 підписів, зокрема сказано:
«Нині у Києві триває ліквідація топонімічних назв, пов’язаних із тоталітарним минулим. Тим часом українська столиця досі не вшанувала нікого з діячів кримськотатарського народу, зокрема автора кримськотатарського гімну та концепції „Крим для всіх кримчан, незалежно від етнічного походження“ Номана Челебіджихана, який став невинною жертвою кривавого більшовицького режиму. Не вшановано також видатного просвітителя Ісмаіла Гаспринського, письменника і модернізатора культурного життя кримськотатарського народу.
Особливо прикро, що серед київської топоніміки не знайшлося місця для вшанування пам’яті Решата Аметова − кримського татарина, що був
Час усвідомити, що Київ − столиця для всіх громадян нашої держави, зокрема й для кримських татар. Вимагаємо включити імена видатних кримськотатарських діячів до переліку назв, рекомендованих для перейменування вулиць, що нині носять назви тоталітарного забарвлення. При чому як мінімум одна з цих вулиць має бути магістральною або розташованою в центральній частині столиці.
Зокрема, частина проспекту Повітрофлотського (між Севастопольською площею та проспектом Перемоги) могла б стати проспектом Номана Челебіджихана. Повітрофлотський проспект названо на честь більшовицького „Червоного повітряного флоту“. Номана Челебіджихана більшовики вбили саме в Севастополі. У випадку такого перейменування проспект, названий на честь видатного кримськотатарського діяча, символічно поєднуватиме площу, названу на честь цього кримського міста, із проспектом Перемоги.
Також вулиця Ілліча на Дарниці могла б бути перейменована на честь Решата Аметова, оскільки поряд знаходяться вулиці, названі на честь кримських міст: Ялтинська, Сімферопольська, Севастопольська. Це творило б смислову топографічну єдність і підкреслювало б
У випадку, якщо конкретно такі перейменування неможливі, пропонуємо винести на обговорення громадськості інші варіанти увіковічення пам’яті видатних кримських татар в столиці України. Крим − це територія України, кримські татари − частина багатоетнічного українського народу. Видатні постаті кримських татар мають зайняти гідне місце як в свідомості всіх громадян, так і в столичній топоніміці і пам’ятних знаках.
Сподіваємось, що ці прості і логічні тези знайдуть розуміння у свідомості як членів профільної комісії, так і Київської міської ради в цілому».
Про це йдеться на сайті КМДА, де також вказано, що для того, аби петицію було розглянуто й ухвалено відповідні рішення, потрібно зібрати ще 9 760 підписів.