Допоможи нужденному заради милості Господа: спільна благодійна акція «Muslime Helfen» і ДУМУ «Умма»

09.05.2019
Оцініть статтю: 
(289 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В Ісламському культурному центрі столиці 8 травня 2019 року сто нужденних родин, здебільшого сімей переселенців з тимчасово окупованих територій України — Криму і частини Луганської, Донецької областей — отримали продуктові набори-пожертви одновірців з Німеччини, завдяки яким вони зможуть приготувати іфтар чи сухур. У кожному з пакетів такі продукти харчування: 5 кілограмів цукру, рису і гречки, стільки ж — макаронних виробів, 8 кг борошна, 5 літрів олії, 0, 5 кг чаю, 4 кг печива і 2,5 кг фініків для розговіння.

200 наборів з продуктами планують роздати родинам із Запоріжжя і Львова. Пізніше впродовж Рамадану продуктами допоможуть нужденним Харкова і Дніпра.

Як розповів кореспондентові нашого видання муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, німецькі одновірці не вперше допомагають нужденним переселенцям.

ДУМУ «Умма» у партнерстві з мусульманською доброчинною організацією «Muslime Helfen» з Німеччини з 2015 року проводять благодійні акції з метою підтримки мусульман-переселенців, яких уже забезпечили обігрівачами, ковдрами, подушками, постільною білизною. Неодноразово допомагали продуктами.

«Сьогоднішня благодійна акція проводиться у стінах Ісламського культурного центру Києва за спонсорської підтримки організації мусульман Німеччини „Muslim Helfen“, яка щорічно допомагає мусульманам України грошима, зібраними з пожертв мусульман Німеччини. Акція проводиться разом з Духовним управлінням мусульман України „Умма“ у священний місяць Рамадан. Найбільш малозабезпечені родини, зокрема переселенці з Криму і Донбасу, а також деякі нужденні родини з Києва отримають продуктові набори, до складу яких традиційно увійшли різні крупи, макаронні вироби, печиво, чай, олія. Тобто, всі необхідні продукти харчування, які знадобляться мусульманам для приготування іфтару і споживання протягом священного Рамадану», — зазначив пан Ісмагілов.

На подвір’ї ІКЦ, в одному з наметів, у якому прихожани мечеті столичного ІКЦ ввечері проводитимуть іфтар, розговляючись після дня суворого посту, нужденним роздали великі пакети з продуктами, ємності з рослинною олією і ящики з печивом.

Але, як заведено у мусульман, до присутніх звернувся шейх Саід, почавши свою промову з молитви і читання аятів Корану. Привітавши одновірців з початком Рамадану, пан муфтій нагадав слова пророка Мухаммеда (с.а.с.) :

«Посланець Аллага, пророк Мухаммед (мир йому!) сказав, що той, хто нагодує постуючого, отримає таку ж винагороду від Аллага, як і та людина, яка дотримується посту — при цьому у постуючого винагорода не стане меншою. Тобто, благодійні акції, зокрема під час Рамадану, які проводяться з метою надання допомоги своїм одновірцям, є мусульманською традицією. Не виняток і мусульмани Німеччини, які роздають ці продуктові набори у священний місяць Рамадан, щоб нагодувати усіх нужденних».

«На жаль, зараз наші можливості — обмежені, — зауважив муфтій, — тому і кількість продуктових наборів, що зазвичай роздають, зменшується. Це пов’язано зі спроможністю мусульман давати свої садака, роблячи пожертви, на які здійснюється придбання продуктів для малозабезпечених одновірців. Дуже шкода, але зараз відсутня можливість зробити цю подію більш масштабною, забезпечивши потреби якомога більшої кількості родин. Тому, беручи до уваги наші можливості, у ці дні ми роздали двісті продуктових наборів сім’ям українських мусульман».

Як уточнив пан Ісмагілов, неможливо допомогти всім, у кого є у цьому потреба, адже асортимент продуктів, що входять до складу наборів, визначає жертводавець, а їх кількість залежить від суми зібраних пожертв.

Проте не варто забувати, що всі прихожани мечеті зі своїми родинами щовечора впродовж Рамадану мають змогу провести іфтар в ІКЦ, не витрачаючи кошти на придбання продуктів для приготування їжі вдома. Така можливість, окрім фактора єднання великої мусульманської родини, є неабиякою підтримкою і підмогою для кожної сім’ї.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.