ДУМУ “Умма” відзначає десятиріччя з дня створення

ДУМУ “Умма” відзначає десятиріччя з дня створення
ДУМУ “Умма” відзначає десятиріччя з дня створення
25.01.2019
Оцініть статтю: 
(138 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Духовне управління мусульман України «Умма» відзначає десятиріччя з дня свого створення: 25 січня 2009 року відбувся перший з’їзд зареєстрованого духовного управління. На ньому громади з десятьох регіонів України обрали першого Муфтія і перший склад правління.

Як повідомляє сайт Умма, 2019 рік ДУМУ «Умма» оголосило роком свого десятиліття і проводитиме низку заходів у різних містах України.

25 січня 2009 року на першому з’їзді Духовного управління мусульман України «Умма» імама Саіда Ісмагілова обрали Муфтієм. Протягом цього десятиліття пан Муфтій сумлінно дбав про інтереси українських мусульман і ніколи не використовував свій статус для досягнення власних цілей. Його служіння було таким яскравим, що вже другий рік поспіль він потрапляє до списку найвпливовіших українців, за версією журналу «Кореспондент» («Топ-100» у підсумкових номерах 2017 і 2018 років). А це неабияке досягнення і вагомий результат, зважаючи на те, що мусульман в Україні налічується близько 4%, і Муфтій — єдиний мусульманський духовний лідер у цьому переліку.

Навіть це світське видання зазначило: “Шейх Саід дбає не лише про інтереси прихожан мечетей духовного управління, яке він очолює, а й турбується про одновірців, які зазнають несправедливості, незалежно від їхньої конфесії. Це не означає, що йому байдужа доля людей інших релігійних поглядів, адже Муфтій докладає величезних зусиль для розвитку і зміцнення міжрелігійного діалогу, миру і злагоди в українському суспільстві. Саме тому Всеукраїнська рада релігійних організацій, у якій він представляє ДУМУ «Умма»,  одностайно обрала його  головою на 2018 рік”.

“Від імені мусульман України вітаємо шейха Саіда з десятиліттям духовного служіння як Муфтія і дякуємо за його наполегливу працю, активну позицію щодо проблем суспільства й окремих людей; за непримиренність до будь-якої несправедливості.

Просимо Божого благословення для пана Муфтія і його родини”, - вітають одновірці шейха Саіда.

Добрі слова на адресу духовного лідера українських мусульман промовив і відомий науковець, сходознавець, керівник Центру ісламознавчих досліджень Острозької академії, перекладач смислів Корану Михайло Якубович:

“Багато зробив шейх Саід для української, і, будьмо щирими, для східноєвропейської Умми загалом. Читаючи інтерв'ю, коментарі, слухаючи виступи і проповіді шейха, завжди можна почерпнути багато цікавого, адже він з неабиякою майстерністю і життєвою мудрістю дуже тонко й влучно підкреслює важливість найактуальнішого для ісламської громади; пропонує такі рішення, яких потребує час. Нелегко, мабуть, бути муфтієм в умовах сьогодення, якому притаманні численні виклики, ризики; словом і ділом триматися поміркованого ісламського шляху, коли з усіх боків стають дедалі популярнішими крайнощі. Тож побажаймо шейхові Саіду нових звершень на благо громади, терпіння, сил, натхнення й великих праведних зусиль, які будуть прийняті Господом”.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.