Ескендер Барієв: Під час контролю України над Кримом у нас не було жодного релігійного чи міжетнічного конфлікту

Ескендер Барієв: Під час контролю України над Кримом у нас не було жодного релігійного чи міжетнічного конфлікту
Ескендер Барієв: Під час контролю України над Кримом у нас не було жодного релігійного чи міжетнічного конфлікту

Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв і український активіст Андрій Щекун в ефірі «Радіо Свобода» прокоментували масові обшуки і затримання кримськотатарських активістів у Криму.

Про це повідомляє Кримськотатарський Ренсурсний Центр.

«Це виклик всьому міжнародному співтовариству. Загрози і ризики безпеці представників корінного кримськотатарського народу, українських активістів проявляються у переслідуваннях, масових арештах, метою яких є подальше вигнання цих людей з Криму як неугодних і небажаних для РФ осіб на півострові», — вважає Барієв.

Член Меджлісу також нагадав про релігійні переслідування у Криму, репресії щодо архієпископа Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента, а також про тиск на «Свідків Єгови» тощо.

«Ми повинні максимально інформувати західну громадськість про те, що це робиться цілеспрямовано, адже кримськотатарський народ ніколи нічим не загрожував суспільству. За часів перебування Криму в складі України не було зафіксовано жодного релігійного чи етнічного конфлікту», — нагадав Голова правління КРЦ, зазначивши, що існує потреба в активізації міжнародної спільноти з метою забезпечення ефективності процесу деокупації Криму.

Нагадаємо, що 27 березня в окупованому Криму російські силовики провели масові обшуки у 26 будинках кримських татар. У деяких активістів вилучили літературу, яку, за даними «Кримської солідарності», силовики самі і підкинули. Крім книг і брошур, у людей вилучали телефони, планшети, ноутбуки, паспорти. Карателі окупаційної влади вели себе грубо, застосовуючи фізичну силу до затриманих. У будинки заходили у взутті. Адвокатів, які приїхали на місце проведення обшуків, не допускали до підзахисних. Відомо про затримання понад 20 осіб, яких підозрюють у причетності до забороненої у РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

 

© ️Радіо Свобода
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.