Втретє у столиці України проходить Міжнародний фестиваль історичного документального кіно. Традиційно охочих побачити якісні картини вітчизняного і зарубіжного виробництва прийняли стіни «Київської фортеці». В рамках фестивалю відбувся і конкурсний показ двох документальних картин з історії Кримського півострова.
Цього року програма фестивалю розділена на три блоки: на програму повнометражного і короткометражного історичного документального кіно, а також історичних ігрових фільмів. Організатори зазначають, що така необхідність виникла через велику кількість поданих учасниками заявок, передає агентство QHA.
− Фестиваль історичного кіно не є комерційним. Організатори проводять його за свій рахунок без підтримки спонсорів, донорів, меценатів, на жаль, без державної і муніципальної підтримки. Однак ми впевнені, що сьогодні фестиваль історичного кіно потрібен, як ніколи. Адже його перегляд − це не тільки відпочинок і розвага. Історичне кіно несе в собі велику просвітницьку і виховну складову, − розповідає організатор і координатор фестивалю Інна Гончарова.
У рамках заходу активно розвивалася і кримська історична тематика. Два фільми про Крим, які були представлені в різних блоках, викликали неоднозначну реакцію глядачів.
Чотирьохсерійний фільм-розслідування харківського режисера-документаліста Ігоря Піддубного «Крим. Курорт суворого режиму», який розповідає про історію півострова з 1783 по 1991 рік, відображає принциповий погляд автора на події недавньої окупації півострова.
− Фільм дуже мене вразив. Я вдячний його творцям. Думаю, що картину треба показувати дуже широко, щоб багато хто, можливо, зрозумів, що відбувалося протягом історії в Криму, − поділився своїми відчуттями після перегляду фільму один з глядачів фестивалю.
У номінації «Краща режисура» і «Кращий короткометражний історичний фільм» виграла стрічка української історичної студії Wild Fox Film «Перемоги України: Український бліц-криг. Звільнення Криму», де висвітлені події 1918 року − тактично успішна спроба України, тодішньої УНР, звільнити Крим від більшовицького терору.
− Українці завжди вміли об’єднуватися. Як, наприклад, показано в цьому фільмі: завдяки спільним зусиллям кримськотатарських частин та українського добровольчого корпусу Петра Болбочана (мабуть, одного з найвидатніших полководців в історії) вони змогли перемогти без зовнішньої підтримки, винятково своїми силами. Це символ того, що ми повинні розраховувати тільки на себе, ми можемо спільно робити неймовірні речі, − прокоментував режисер і керівник проекту «Wild Fox Film» Борис Субоч.
Незважаючи на невелику кількість відвідувачів, інтерес до історичного кіно значно зріс, зазначають організатори.