Фільми про Крим − серед історичного документального кіно

Фільми про Крим − серед історичного документального кіно
12.04.2016
Оцініть статтю: 
(347 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Втретє у столиці України проходить Міжнародний фестиваль історичного документального кіно. Традиційно охочих побачити якісні картини вітчизняного і зарубіжного виробництва прийняли стіни «Київської фортеці». В рамках фестивалю відбувся і конкурсний показ двох документальних картин з історії Кримського півострова.

Цього року програма фестивалю розділена на три блоки: на програму повнометражного і короткометражного історичного документального кіно, а також історичних ігрових фільмів. Організатори зазначають, що така необхідність виникла через велику кількість поданих учасниками заявок, передає агентство QHA.

− Фестиваль історичного кіно не є комерційним. Організатори проводять його за свій рахунок без підтримки спонсорів, донорів, меценатів, на жаль, без державної і муніципальної підтримки. Однак ми впевнені, що сьогодні фестиваль історичного кіно потрібен, як ніколи. Адже його перегляд − це не тільки відпочинок і розвага. Історичне кіно несе в собі велику просвітницьку і виховну складову, − розповідає організатор і координатор фестивалю Інна Гончарова.

У рамках заходу активно розвивалася і кримська історична тематика. Два фільми про Крим, які були представлені в різних блоках, викликали неоднозначну реакцію глядачів.

Чотирьохсерійний фільм-розслідування харківського режисера-документаліста Ігоря Піддубного «Крим. Курорт суворого режиму», який розповідає про історію півострова з 1783 по 1991 рік, відображає принциповий погляд автора на події недавньої окупації півострова.

− Фільм дуже мене вразив. Я вдячний його творцям. Думаю, що картину треба показувати дуже широко, щоб багато хто, можливо, зрозумів, що відбувалося протягом історії в Криму, − поділився своїми відчуттями після перегляду фільму один з глядачів фестивалю.

У номінації «Краща режисура» і «Кращий короткометражний історичний фільм» виграла стрічка української історичної студії Wild Fox Film «Перемоги України: Український бліц-криг. Звільнення Криму», де висвітлені події 1918 року − тактично успішна спроба України, тодішньої УНР, звільнити Крим від більшовицького терору.

− Українці завжди вміли об’єднуватися. Як, наприклад, показано в цьому фільмі: завдяки спільним зусиллям кримськотатарських частин та українського добровольчого корпусу Петра Болбочана (мабуть, одного з найвидатніших полководців в історії) вони змогли перемогти без зовнішньої підтримки, винятково своїми силами. Це символ того, що ми повинні розраховувати тільки на себе, ми можемо спільно робити неймовірні речі, − прокоментував режисер і керівник проекту «Wild Fox Film» Борис Субоч.

Незважаючи на невелику кількість відвідувачів, інтерес до історичного кіно значно зріс, зазначають організатори.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.