Гімназія «Наше майбутнє» привітала з Днем знань своїх учнів

02.09.2020
Оцініть статтю: 
(92 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Першого вересня в Україні відзначається День знань — адже саме в цей день тисячі й тисячі школярів і студентів входять до навчальних класів і аудиторій.

Зазвичай перед початком занять в усіх навчальних закладах проводять урочистості з цієї нагоди, але цьогорічні реалії з карантинними обмеженнями через пандемію коронавірусної інфекції до останнього тримали в напрузі мешканців багатьох українських міст: чи не потрапить той чи інший населений пункт у «червону зону» за епідситуацією, чи розпочнуться заняття взагалі, чи дітям доведеться вчитися дистанційно, онлайн?

Хвилювалися і викладачі гімназії «Наше майбутнє», що діє при Ісламському культурному центрі м. Києва, хвилювалися й учні і батьки гімназистів — особливо найменших, які цьогоріч вперше мали переступити поріг класу.

Дякувати Богові, гімназія працюватиме в звичному режимі, й навіть традиційне свято першого дзвоника відбулось! Щоправда, карантинні обмеження таки далися взнаки — аби забезпечити дистанцію й запобігти скупченню великої кількості людей, у гімназії вирішили провести урочисту лінійку лише для першачків, учнів 5-го класу (тих, хто переходить з молодшої групи) і для тих, для кого цей навчальний рік стане випускним.

Про це кореспондентові нашого видання розповіла заступник директора гімназії «Наше майбутнє» з навчально-виховної роботи Марина Федорівна Литвин.

Карантин цього року зазіхав на свято першого дзвоника, яке могло бути скасоване — насамперед з міркувань безпеки дітей, і це було б дуже сумно з огляду на те, що для першокласників цей день мав би запам’ятатися, як початок дуже важливого періоду у їхньому житті, як свято на честь набуття маленькими дошкільнятами статусу майже дорослої людини, але було знайдено вихід.

«Ми врахували всі карантинні обмеження й зробили свято якомога більш безпечним для дітей з точки зору заходів, що зберігають здоров’я, — зазначила пані Литвин. — По-перше, ми скоротили кількість учасників свята — тобто, беруть участь не всі гімназисти, по-друге — обмежили кількість гостей, незважаючи на те, що урочистості проводяться не в приміщенні, а на свіжому повітрі. Батьки, певна річ, спостерігають за тим, що відбувається, але на відстані, і до приміщення гімназії, до класів, як це було завжди, вони цього разу, на жаль, не зможуть зайти. Тобто, дотримується і соціальна дистанція, і всі заходи обережності, і дезінфекція — все відбувається саме з точки зору протиепідемічних заходів з урахуванням ситуації, що склалася».

І свято першого дзвоника відбулося — для цього доклали зусиль не лише педагоги гімназії «Наше майбутнє», а й самі гімназисти, які підготували невеличку концертну програму — з віршами, піснями — та й ведучими на лінійці були учениці випускних класів.

Доклали зусиль і ті, для кого цей навчальний рік стане першим у житті: першачки теж вивчили й прочитали вірші, і навіть честь відкрити урочистості читанням сури з Корану мав першокласник Абдулла Вафін.

Для першокласників підготували сюрприз — старші гімназисти вручили їм набори канцприладдя в красивих папках.

У програмі урочистостей була весела, хоч і нетривала за часом вистава: привітати нових учнів і старожилів гімназії завітали «пірати», які за сценарієм, хизувалися знаннями, які начебто вже мають, але першачки викрили хвастощі «Джека-Горобця», що весь час помилявся, рахуючи кульки, якими жонглював. Тож наприкінці вистави пірат Джек до всезагального задоволення визнав корисність навчання.

Після вистави і добрих настанов гімназисти вирушили до класів.

На жаль, через карантинні обмеження цього року цю радісну й хвилюючу мить з першачками не змогли розділити батьки й інші рідні.

У приміщенні гімназії теж забезпечено належне дистанціювання.

«Ми збільшили кількість класів, щоб кількість дітей у кожному з них була невеликою. Намагаємося зробити процес навчання і взаємодії педагога з учнями найбільш дієвим і комфортним, тож і необхідне дистанціювання не важко забезпечити, пояснює Марина Литвин.

Хоча здебільшого гімназисти будуть навчатися очно, все ж є ті, хто скористався передбаченою в гімназії можливістю вчитися дистанційно, й обрав домашнє навчання. За словами Марини Литвин, це до 5 відсотків учнів.

«Якщо, не приведи Боже, епідситуація погіршиться, ми стовідсотково готові перейти до процесу навчання онлайн, — запевняє Марина Федорівна. — Ми півроку здійснювали онлайн-навчання, налаштувавши цю систему, тому ми легко переходимо на викладання в Zoom’і. До того ж, усі діти — „підключені“, вчителі і батьки — теж, всі забезпечені технічними засобами».

Марина Литвин запевняє, що хвилюватися щодо того, що онлайн-навчання може негативно позначитися на якості засвоєння знань, — не варто.

Цього року, до речі, учнівський колектив поповнився дітьми з немусульманських родин.

У чому ж особливість гімназії «Наше майбутнє», якщо навчатися у ній прагнуть не тільки послідовники ісламу?

Як стверджує заступник директора, батьки-немусульмани прагнуть віддати своїх дітей на навчання до гімназії. Вони приходили до навчального закладу для ознайомлення з особливостями навчального процесу. Як результат — цього року учнями гімназії стали кілька дітей з таких родин.

На думку, Марини Литвин, гімназія має хорошу репутацію, сформовану за роки існування закладу. Крім того, запорукою успіху є сприятливий психологічний клімат, який є запорукою результативного навчання і ефективної взаємодії педагогів з учнями.

Тому, на думку пані Литвин, бажання потрапити до гімназії дітей не лише з мусульманських родин є зрозумілим, адже у гімназії створено всі необхідні умови для навчання дітей.

До того ж особлива увага приділяється етичному вихованню учнів гімназії.

Щодо програми навчання, то в гімназії «Наше майбутнє», окрім обов’язкової, затвердженої державної програми, є додаткові предмети і дисципліни — як обов’язкові для вивчення всіма гімназистами (як ось додаткова іноземна мова — арабська), так і факультативні, які учні можуть обирати за бажанням.

«У нас є багато родзинок, які і нам дуже подобаються, і дітям дуже до вподоби. — каже Марина Федорівна. — Тому батьки гімназистів дуже задоволені. Ми пропонуємо уроки з ісламської етики, заняття з вивчення Корану, що проводяться перед основними уроками, а з цього року запровадили вивчення історії ісламу. Цей курс буде викладатися англійською мовою за британськими підручниками. Цей релігієзнавчий курс дозволить дітям не лише заглибитися в історію релігії, біографію Пророка і сподвижників, але й сприятиме вдосконаленню знань учнів з англійської мови».

Певна річ, що гімназисти — діти з мусульманських родин — з задоволенням відвідують уроки Корану й ісламознавчі заняття, але й учні з немусульманських родин можуть скористатися можливістю розширити обрії своєї ерудованості, оволодіти знаннями про віровчення, яке стало важливою складовою всесвітньої історії і культурно-філософським надбанням людства.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.