«Хіба українці — вороги башкирам? Ні» — Міністр оборони України звернувся до башкирського народу

«Хіба українці — вороги башкирам? Ні» — Міністр оборони України звернувся до башкирського народу
Олексій Резніков
25.05.2023
Оцініть статтю: 
(24 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Олексій Резніков звернувся до башкирів башкирською мовою. Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» оприлюднило повний текст звернення.

Міністр зазначив, що Республіка Башкортостан — у п’ятірці лідерів за кількістю загиблих у війні проти України солдатів окупаційної армії:

«Лік загиблих, тих, які зникли безвісти або стали інвалідами, йде на тисячі. Ви це знаєте краще за мене. Виникає запитання: за що башкири гинуть в Україні — далеко від свого дому? Хіба українці — вороги башкирам? Ні. Українці порушують громадянські, національні та культурні права башкирів? Ні. Українці заважають розвитку башкирської мови? Ні. Українці зазіхають на історичні землі башкирів? Ні. Українці привласнюють багатства, які дає земля башкирів? Теж ні. Усе це роблять інші люди. І вони мешкають не в Україні».

Він зазначив, що смерть башкирів в Україні не покращить становища башкирського народу, а навпаки, погіршить. Резніков додав, що після війни в Україні башкири також нестимуть «колективну відповідальність за злочини».

«Українцям абсолютно зрозуміле прагнення башкирів визначати долю своєї Батьківщини та добиватися блага для свого народу. Але боротися за це потрібно не в Україні, а в Росії, проти Кремля», — заявив міністр.

Резніков закликав башкирів забрати «своїх людей» з України та видати їй воєнних злочинців:

«І тоді ми станемо союзниками у справі побудови найкращого майбутнього для наших народів. Кремль уже програв цю війну. Спільно ми змусимо його відмовитися від імперських амбіцій. Чим раніше це станеться, тим більше життів удасться врятувати. І тим раніше вдасться стати на шлях творення». 

Повний текст звернення доступний за посиланням.

Довідка. «Idel.Реалии» вдалося встановити імена 679 загиблих на війні в Україні уродженців Башкортостану. Цей список неповний, бо федеральна та регіональна влада РФ приховує справжню кількість утрат.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.