«Ми отримали історичний шанс назавжди розпрощатися з російською імперією» — Муслім Мадієв

«Ми отримали історичний шанс назавжди розпрощатися з російською імперією» — Муслім Мадієв
Заступник командира батальйону ім. Джохара Дудаєва
«Ми отримали історичний шанс назавжди розпрощатися з російською імперією» — Муслім Мадієв
Воїни батальйону ім. Джохара Дудаєва. Фото EPA
«Ми отримали історичний шанс назавжди розпрощатися з російською імперією» — Муслім Мадієв
«Ми отримали історичний шанс назавжди розпрощатися з російською імперією» — Муслім Мадієв
28.06.2023
Оцініть статтю: 
(52 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Факти» поспілкувалися з заступником командира чеченського батальйону ім. Джохара Дудаєва. 

Муслім Мадієв брав участь в обох чеченських війнах, нагороджений найвищим орденом Чеченської республіки Ічкерія «Герой нації». 

Заступник командира повідомив, що військові добровольчого батальйону використовують досвід, здобутий у двох війнах з Росією:

— Діємо малими групами, як правило, по 5–6 осіб: гранатометник, кулеметник, автоматники. Адже такій групі набагато простіше швидко маневрувати, залишитися непоміченою та уникнути вогню противника, ніж чисельному підрозділу. 

За словами Мадієва, спеціального вишколу для фронтових розвідників у батальйоні не влаштовують: 

— Навчання відбувається в нас інакше: досвідчені бійці передають знання та вміння менш досвідченим. Дуже важливо, що всі в наших лавах — добровольці, люди сильні духом. Вони сповнені бажання та ентузіазму знищувати ворога.

У чеченському батальйоні ім. Джохара Дудаєва нема своїх душпастирів, заступник командира запевнив, що військові часто спілкуються на релігійні теми:

— Ви знаєте, частина українців, що воюють у складі нашого батальйону, прийняли іслам. Вони вчинили так тому, що їм імпонує наш спосіб життя, його розуміння. Тут слід сказати, до нас у батальйон приходять не лише чеченці та українці, а й азербайджанці, татари, добровольці інших національностей.

Муслім Мадієв каже, що на війні в нього не раз були ситуації, коли він стояв за крок до загибелі:

— Я їх і не рахував. Розповім, як під час битви за Грозний мій підрозділ потрапив у таку серйозну халепу, що ми мало не прощалися з життям. Я тоді вночі виводив наших бійців із Грозного під неймовірно сильним вогнем ворога. Величезна кількість снарядів і мін летіла з усіх боків. Я йшов перший. <…> Уявіть, у небі раз по раз зависали освітлювальні ракети, на відносно невелику ділянку, приблизно 100 на 100 метрів, ворог обрушив шквал вогню

Попри всі ситуації, можливі на війні, пан Муслім заявляє, що мусульмани не носять оберегів, а покладаються лише на волю Господа.

На думку командира, те, що Путін розпочав повномасштабну війну з Україною, дало Чечні реальний шанс здобути незалежність у найближчому майбутньому:

— (Це станеться. — Ред.) внаслідок поразки, що її зазнає Росія в Україні. Імперія тоді розвалиться. Принаймні Чечня не залишиться в її складі. Повторю, не було б нинішньої війни, чеченці не мали б реальних перспектив найближчим часом здобути свободу для своєї батьківщини. Наразі ми отримали історичний шанс назавжди розпрощатися з російською імперією.

Мадієв зауважив, що силовики в Чечні приходили до будинку його 88-річної матері, щоб та, мовляв, зробила так, щоб син не висловлювався публічно про політику:

— Раніше вони нахабно, без остраху йшли в мій дім. Але ситуація змінилася: тепер місцеві кадирівці бояться туди носа показати, фактично відмовляються виконувати наказ тероризувати мою маму. Кажуть: «Якщо прийдемо до будинку Мадієва, завтра він постукає до нас. Навіщо нам це треба?» Тож у мій дім набридати мамі їдуть кадирівці з Грозного. Моя мама фактично лишилася в Чечні сама, адже всі молоді наші родичі мусили покинути батьківщину. <…> Обидва мої сини — у нашому підрозділі, воюють за свободу України.

Повна версія інтерв’ю доступна за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.