Імам Мурат Сулейманов у студії «Радіо ПЕРШЕ» — про Коран та ісламську культуру

Імам Мурат Сулейманов у студії «Радіо ПЕРШЕ» — про Коран та ісламську культуру
Мурат Сулейманов в студії «Радіо ПЕРШЕ» з ведучою Олесею
Імам Мурат Сулейманов у студії «Радіо ПЕРШЕ» — про Коран та ісламську культуру
Імам ІКЦ ім. Мухаммада Асада (Львів) Мурат Сулейманов і ведуча «Радіо ПЕРШЕ» Олеся Галканова-Лань
Імам Мурат Сулейманов у студії «Радіо ПЕРШЕ» — про Коран та ісламську культуру
Імам Мурат Сулейманов у студії «Радіо ПЕРШЕ» — про Коран та ісламську культуру
24.12.2021
Оцініть статтю: 
(94 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Імам мечеті Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада, очільник Всеукраїнської асоціації вивчення Корану Мурат Сулейманов був гостем студії львівського «Радіо ПЕРШЕ». 

Долучившися до спецпроєкту радіостанції «Розмови про Бога», шейх Мурат розповів ведучій Олесі Галкановій-Лань та радіослухачам про Коран та ісламську культуру, про розуміння Бога мусульманами.

Також імам відповів на питання про віровчення та спосіб життя послідовників ісламу, у тому числі поділився секретами виховання дітей у сім'ях мусульман та своєю думкою про те, як у XXI столітті людина має спілкуватися з Богом. 

Мурат Сулейманов зауважив, що говорити про Бога нині дуже важливо, але важливіше жити так, щоб Всевишній був задоволений нашими вчинками, і це також поклоніння Йому:

— Це є дуже важлива тема для всіх нас, і коли ми говоримо про Всевишнього Бога, то ми думаємо: «Що Він значить для мене?» Бог — це той, хто створив нас. І ми знаємо, що Він не просто так нас створив, що є ціль, і що сказано в Корані: «Ми вас створили, щоби ви поклонялися». І вміння поклонятися — в тому, щоб робити все те, щоб Бог був мною задоволений. Не тільки, коли я, як мусульманин, приходжу до мечеті помолитися, або християнин ходить до церкви, або послідовник інших релігії іде з наміром помолитися до іншої будівлі (храму. — Ред.), а потім я виходжу й роблю все, що захочу, і знаю, що це недобре. Це значить, що моя віра не є на сто відсотків правильною. А Бог — це милість, це прощення, це справедливість. І коли ми кажемо, що Бог милостивий, ми можемо подивитися на себе і сказати: в мене є очі, в мене є руки, в мене є здоров’я, в мене є мама й тато, в мене є друзі — це є милість від Бога, і я Йому вдячний за це, я хочу Йому подякувати! Але моя найкраща подяка — жити так, як Він хоче. Всевишній створив нас і Він знає, що нам потрібно і що є для нас найкращим.

Відповідаючи на питання про Коран, імам зазначив, що це — слово Боже, зіслане пророку Мухаммаду (мир йому і благословення), і що люди, читаючи Книгу Аллага, можуть знайти там дуже багато історій про пророків, через яких Всевишній дав нам приклад для наслідування в житті, приклад відданости Богові, приклад поклоніння:

— І коли я читаю Коран, я відчуваю, що він мене змінює. Наприклад. якщо я є погана людина, я не можу вплинути на Коран, але Коран може вплинути на мене. Якщо я буду читати Коран — я бачу, що там є тексти, що мені потрібні, які [підказують,] що треба змінити свій шлях, змінити свою думку. І Коран у цьому допомагає. У священному Корані є аят, де сказано, що Коран впливає на ваші серця. Він впливає навіть на вашу шкіру, коли ви читаєте або слухаєте Коран: навіть якщо ви не розумієте, що там сказано, ви відчуваєте це.

Відповідаючи на питання ведучої, з якого віку мусульмани починають знайомити дітей з Кораном, Мурат Сулейманов навів приклад своєї сім’ї, де є дві малолітні донечки. Так от, імам читає Коран навіть наймолодшій, а їй лише 8 місяців від народження:

— Вона ще розмовляти не вміє, але слухає… Наша мета — щоб людина не сліпо слідувала, а щоб була любов. Щоб дитина розуміла, що Коран для неї — це найкращий друг, який тільки може бути в її житті. Бо ми знаємо: наші друзі в якійсь момент можуть піти від нас, але якщо я зроблю Коран своїм другом і наставником, він ніколи не зрадить, і людина завжди буде відчувати цю любов. Через це мусульмани намагаються з раннього віку читати дітям Коран, розповідати про це, і якщо згадати про інші країни, то там є 6–7 річні діти, що вивчили Коран напам’ять. Це дуже популярно в арабських країнах, у тюркських, у Туреччині, але найголовніше — це жити з Кораном, розуміти його, робити так, що Коран відбивався в наших діях.

Мурат Сулєйманов приніс до студії особливу книгу, Коран з історією, і розповів: 

— Наші бабусі, прадіди перше, що брали, коли була депортація — брали Коран. Могли залишити золото, срібло, але ніколи не залишали Коран… Це показує, яке важливе для них було слово Боже.

Це один з екземплярів Священної Книги, що зберігаються в музеї Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада (центр працює у Львові від 2015 року за адресою вул. Авраама Лінкольна, 29-А. — Ред.).

— Цьому Корану 107 років, — пояснив шейх Мурат. — Він друкувався в Бахчисараї, коли муфтієм Криму, Литви, Білорусі був Номан Челебіджихан (лідер кримськотатарського національного руху поч. XX ст. — Ред.). [Цей] Коран пережив депортацію кримськотатарського народу. 

 

Повністю запис передачі «Розмови про Бога» за участи Мурата Сулейманова доступний за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.