Книгу Михайла Якубовича презентують ще в кількох містах України

Книгу Михайла Якубовича презентують ще в кількох містах України
Кандидат історичних наук, український сходознавець, перекладач, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу Михайло Якубович

Книга «Іслам в Україні: історія та сучасність» відомого українського науковця Михайла Якубовича в березні цього року вийшла друком в рамках проекту наукового збірника «Аль-Калям».

Монографія, яка містить понад 250 сторінок, охоплює період від раннього середньовіччя до сьогодення, присвячена появі й становленню ісламських громад в Україні. Окремі розділи стосуються ісламської культури — рукописних книг, мечетей тощо.

Як раніше повідомляв Альраід, нове дослідження  Михайла Якубовича разом з іншою релігієзнавчою літературою вже отримали в подарунок учасники  міжнародного круглого столу в Одесі, організованого ВАГО «Альраід», Українським центром ісламознавчих досліджень, ОДА Одещини та кафедрою історії України Одеського національного університету ім.І.Мечникова.

— Охопити всю історію Ісламу в Україні дуже складно, — розповів автор книги. — Річ у тому, що є багато забутих і малодосліджених її сторінок, тому роботи тут вистачить цілому науковому інституту на декілька років. Уже давно прийшов час готувати багатотомне видання, але, чесно кажучи, я не бачу якихось істотних зусиль українських дослідників у цій галузі. Тому і видав ось таку річ самостійно, як своєрідний підсумок кількох років дослідження. Іслам — це традиційна релігія на українських землях. Я переконаний, що нехтувати цією складовою нашої історії, особливо в умовах, коли нависла загроза над українським Степом, коли окуповано Крим, — це просто злочин.

Передмову до книги написав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.

Як стверджують в Українському центрі ісламознавчих досліджень, кошти, виручені від продажу книги, підуть на волонтерську допомогу військовим шпиталям і дитячим будинкам.

Стало відомо, що охочі з різних міст України матимуть змогу ознайомитися з черговим творчим доробком Михайла Якубовича:

11 квітня у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) об 11:00 відбудеться презентація видання за участі автора Михайла Якубовича, голови Українського центру ісламознавчих досліджень Саіда Ісмагілова, імама мечеті львівського Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада Мурада Сулейманова.

20 квітня «Іслам в Україні: історія та сучасність» буде представлено читачам у м. Житомир — о 12:00 зацікавлених осіб чекають за адресою вул. Велика Бердичівська, 40, в Житомирському держуніверситеті ім.Івана Франка.

Найбільше пощастило Києву, мешканці і гості якого матимуть змогу бути присутніми на кількох презентаціях. 21 квітня о 12:30 в Національному університеті імені Тараса Шевченка розповідатимуть про видання студентам, науковцям, викладачам; у той же день о 14:00 відбудеться презентація книги в агенції Укрінформ, а більш широкий загал ознайомиться з виданням в Мистецькому арсеналі о 18:00.

22 квітня кияни, що завітають до Ісламського культурного центру, о 15:00 теж матимуть змогу погортати сторінки нової книги, а о 17:00 знайомство з новим дослідженням відбудеться у «Кримському домі».

Довідково:

Якубович Михайло Михайлович — кандидат історичних наук, український сходознавець, перекладач, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу. Автор першого повного перекладу смислів Корану українською мовою з арабської, а також низки перекладів філософських та доктринальних праць ісламських мислителів. Дослідник релігійно-філософської спадщини Кримського ханства. Опублікував багато монографій та понад 100 наукових розвідок в Україні та поза її межами. Учасник багатьох міжнародних наукових конференцій та дослідницьких проектів. Автор багатьох статей, оприлюднених на сайті «Іслам в Україні».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.