«Кримська родина» оголошує конкурс творчих робіт школярів «Мова — душа народу»

©️Кримська родина
©️Кримська родина
29.01.2021
Оцініть статтю: 
(76 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Щороку 21 лютого під егідою ЮНЕСКО відзначається Міжнародний день рідної мови. Цю ініціативу скеровано на визнання і заохочення використання рідних мов, зокрема мов національних меншин.

У листопаді 1999 року Генеральна конференція ЮНЕСКО прийняла рішення про проведення Міжнародного дня рідної мови, підкресливши цим важливість багатомовності.

З 2000 року Міжнародний день рідної мови відзначається у всьому світі щорічно, що сприяє мовній і культурній різноманітності, а також підтримці багатомовної освіти.

В Україні зазвичай з нагоди цієї дати проводиться багато заходів, покликаних привернути увагу суспільства до проблеми збереження мовного розмаїття.

До відзначення Дня долучилася й громадська організація «Кримська родина — Qırım ailesi», і це — не випадково, адже серед головних цілей і завдань національного культурно-освітнього центру є збереження культури, звичаїв і мови кримських татар.

Так, «Кримська родина — Qırım ailesi» оголосила конкурс творчих робіт «Мова — душа народу» серед учнів навчально-освітніх закладів України (зокрема, шкіл Автономної Республіки Крим і м. Севастополь), представників кримськотатарських діаспор з усіх куточків земної кулі.

Учасникам пропонується написати твір (прозовий або поетичний) на тему ставлення до рідної мови, місця рідної кримськотатарської мови в житті автора.

Як зазначається, конкурс «Мова — душа народу» приурочено до Міжнародного Дня рідної мови, який щороку відзначають 21 лютого.

ВИМОГИ до учасників:

1. Мова твору: кримськотатарська.

2. Обсяг твору: не менше однієї сторінки А4, шрифт Times New Roman, 14.

3. Обсяг поетичних творів — без обмежень.

3. Вік учасника — до 18 років.

4. Статевих, релігійних, національних обмежень конкурс не має.

Творчі доробки учасників приймаються до 15 лютого 2021 року.

Компетентне журі відбере найкращі твори; переможці отримають призи. Крім цього, найкращі роботи будуть опубліковані на офіційній сторінці Організації.

Роботи надсилати на електронну пошту: krimskarodina@ukr.net .

У листі вказати прізвище, ім’я і по батькові учасника, його вік, номер телефону і поштову адресу.

Персональні дані учасників (номер телефону, поштова адреса) не будуть розголошуватись.

За додатковою інформацією можна звертатися на офіційну електронну пошту Організації: krimskarodina@ukr.net

Кримськотатарський культурно-освітній центр «Кримська родина — Qırım ailesi» реалізує низку культурно-освітніх ініціатив, серед яких велику увагу приділяється вивченню рідної кримськотатарської мови дітьми кримських переселенців.

За час діяльності було проведено чимало культурно-просвітницьких заходів: літературних читань, творчих вечорів, конкурсів читачів, відкритих уроків, присвячених відомим кримськотатарським письменникам тощо.

Довідка: Міжнародний День рідної мови був заснований з метою сприяння багатому культурному і мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й напрацювати найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

Нині у світі існує понад 6 000 мов. Кожна з шести тисяч мов унікальним чином відповідає призначенню людини і є живою спадщиною, яку нам належить оберігати. Але більшість (95%) з цих шести тисяч мов використовує всього 4% населення нашої планети. Частина з них має писемність, інші не мають. Різні мови використовують різні форми письма, з кожним з яких пов’язані культурні особливості різних народів. Більше половини з існуючих у світі мов перебувають на межі зникнення.

За даними ЮНЕСКО, щомісяця зникають дві мови.

Експерти ООН пропонують для збереження рідних мов використовувати їх у шкільній освіті у поєднанні з офіційною мовою.

Одним з лідерів такого підходу до навчання є Індія, де на різних рівнях шкільної освіти використовується майже 80 мов.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.