Київські мусульмани знов садять дерева

Київські мусульмани знов садять дерева
Активісти громадських організації «Мар’ям» та «Ан-Нур» на посадці дерев
Київські мусульмани знов садять дерева
Команда мусульман волонтерів на посадці дерев разом з організацією «Мар’ям»
Київські мусульмани знов садять дерева
Посалдка дерев "Мар'ям" та "Ан-Нур"
Київські мусульмани знов садять дерева
Волонтери-мусульмани саджають дерева
Київські мусульмани знов садять дерева
Київські мусульмани знов садять дерева
Київські мусульмани знов садять дерева
Київські мусульмани знов садять дерева
09.11.2021
Оцініть статтю: 
(116 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Київські мусульмани, активісти громадських організацій «Мар’ям» та «Ан-Нур», укотре долучилися до акції з озеленення української столиці разом зі спільнотою «Мільйон дерев» — першим Всеукраїнським соціальним проєктом садіння дерев. 

Як розповіла очільниця ГО «Мар’ям» Олена Мироненко, в неділю, 7 листопада, два десятки волонтерів-мусульман разом з ініціаторами акції збагатили Київ на майже півтори сотні дерев, посадивши в районі вул. Богатирської та на території дитячого садка поблизу метро Героїв Дніпра саджанці катальп, що дуже швидко зростуть і не просто тішитимуть красою містян і гостей столиці, а й захищатимуть ґрунт від ерозії, поглинатимуть вуглець і виділятимуть кисень.

— Ми не вперше співпрацюємо в цій добрій справі з активістами спільноти «Мільйон дерев», і це не дивно, адже мусульмани України дбають про те, щоб принести користь своїй Батьківщині, принести користь усім людям. Зауважу, що проблеми екології, дбайливого ставлення до навколишнього середовища — у пріоритеті в послідовників ісламу, адже це частина релігійних приписів. Висаджуючи дерева, ми робимо цей світ трішки кращим, а ще даємо довготривалу милостиню — садака-джарія, — пояснює пані Олена.

За її словами, через карантинні обмеження останнім часом такі акції не є велелюдними, як у минулі роки, але команда мусульман-волонтерів компенсувала невелику кількість учасників величезним завзяттям і працелюбністю:

— Працювали з задоволенням усі, але треба відзначити хлопців з «Ан-Нур»: вони й копали, й землю носили, і поки я вибирала землю з однієї лунки — хлопці встигали викопати по кілька. Тож ми встигли посадити на території дитячого садочка та навколо нього 70 катальп та одну вишню, а на Богатирській — ще 50 саджанців катальпи. Зазвичай у таких акціях мусульмани беруть участь цілими родинами, прищеплюючи дітям прагнення піклуватися про довкілля. До того ж участь в акціях заради загального блага разом з представниками різних спільнот допомагає краще зміцнити міжконфесійний і міжетнічний мир, злагоду, сприяє руйнуванню стереотипів та упереджень. Тож і цього разу з дорослими допомагали садовити дерева й діти, зокрема мої.

До речі, активісти ініціативи «Мільйон дерев» пропонують усім, кому цікаво взяти участь в озелененні країни, підписатися на їхній телеграм-канал, де публікуються анонси акцій та цікаві новини.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.