Київському скверу офіційно присвоять ім’я Мусліма Магомаєва

Київському скверу офіційно присвоять ім’я Мусліма Магомаєва
Пам’ятник Мусліма Магомаєва в Києві
04.03.2019
Оцініть статтю: 
(146 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Київський сквер на перехресті вулиць Січових Стрільців і проспекту В’ячеслава Чорновола, де у липні 2018 року було встановлено пам’ятник Муслімові Магомаєву, носитиме ім’я прославленого співака. Пропозицію про перейменування було підтримано на засіданні київської комісії з питань найменувань.

Про те, що в українській столиці одному зі скверів присвоять ім’я Мусліма Магомаєва, повідомляє управління екології та природних ресурсів Київської міської адміністрації.

«Підтримано пропозицію про присвоєння скверу (земельній ділянці на перехресті вулиць Січових Стрільців і проспекту В’ячеслава Чорновола) імені оперного й естрадного співака, композитора, народного артиста Мусліма Магомаєва, за поданням посольства Азербайджанської Республіки в Україні», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, урочистості з нагоди відкриття скверу і пам’ятника азербайджанському артистові Муслімові Магомаєву, створених з ініціативи і за всебічної підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, приурочені до 75-річчя від дня народження всесвітньо відомого оперного та естрадного співака, композитора, відбулися у липні 2018 року. У заході взяли участь міністр культури Азербайджанської Республіки Абульфас Гараєв, міністр культури України Євген Нищук, заступник голови КМДА Олександр Спасибко, заслужені артисти з Азербайджану, Узбекистану, Казахстану, України й інших країн, а також жителі української столиці.

Раніше на сайті КМДА повідомлялося, що до складу Комісії з питань найменувань увійшли депутати Київради, представники громадських організацій, науковці-історики, мовознавці, краєзнавці, архітектори й інші особи.

Комісія з питань найменувань є консультативно-дорадчим органом при Київському міському голові і забезпечує професійні висновки щодо питань присвоєння, зміни назв об’єктів міського підпорядкування; присвоєння юридичним особам і об’єктам міського підпорядкування імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій у Києві.

Усього протягом 2014–2018 років у Києві перейменували 206 об’єктів. Зокрема, і на виконання Закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.