Ліга мусульманок України провела Міжнародний жіночий форум

У суботу, 7 квітня, в Києві відбувся Міжнародний жіночий форум, що ініціювали та провели «Ліга мусульманок України» та Громадська організація «Мар’ям».

Серед учасниць Міжнародного жіночого форуму — послідовниці Ісламу з різних міст України та гості з-за кордону, зокрема представниця Добродійної організації розвитку та допомоги «Qawafil» (Сharitable organization for development and relief «Qawafil») Сінан Ахмад та координаторка міжнародної організації ІНН Налан Дал, голова Ліги мусульманок Молдови Наталія Ткаченко, представниця південнокорейської міжнародної миротворчої організації HWPL Ольга Хан та ін.

Авторитетність і вплив жіночих мусульманських організацій потвердили й присутні на Форумі послідовниці інших релігій, що плідно співпрацюють з мусульманками в багатьох соціальних проектах. Так, у Форумі взяла участь народний депутат України, лікар Ольга Богомолець, що цього року разом з тисячами жінок із різних країн була учасницею «Конвою совісті „Захисти жінку — захисти людство!“», проїхавши зі Стамбула до кордону Сирії. Також були присутні й учасниці Неформальної групи міжрелігійного миру.

Колонна зала Київської міської державної адміністрації (КМДА) зібрала найактивніших представниць мусульманських жіночих організацій, волонтерок, громадських діячок. Вони обговорили актуальні питання, що постають перед нашим суспільством, зокрема роль жінок у подоланні негативних явищ, обстоювання мусульманками прав людини, розбудову успішних громад, виховання майбутнього покоління на моральних засадах Ісламу, зміцнення традиційних сімейних цінностей, міжетнічний та міжрелігійний мир. Говорили й про роль жінки в родині та суспільстві, про те, чому важливо бути волонтером, наводили реальні приклади діяльності мусульманок на цій ниві.

Учасниць Форуму привітав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов. Він почав своє послання словами Всевишнього Аллага:

«О вірні! Воістину, Ми створили вас із чоловіка та жінки, зробили вас народами та племенами, щоб ви знали одне одного. Воістину, найшанованіші серед вас перед Аллагом — набільш богобоязливі! Воістину, Аллаг — Всезнаючий, Всевідаючий! (Коран, 49:13).

Муфтій також нагадав слова пророка Мухаммада (мир йому і благословення) до чоловіків: «Світ цей дається в тимчасове користування, а найкраще, що можна отримати в цьому світі, — праведна дружина».

Шейх Саід відзначив величезний внесок жінок у відродження мусульманської умми України, у боротьбу з ісламофобією, сказав про їхні зусилля в збереженні мусульманської ідентичності та водночас інтеграції послідовників Ісламу у всі царини життя. Він закликав жінок до громадської активності та відповідальності у справі виховання наступних поколінь мусульман, побажав зібранню плідної роботи та Божого благословення.

Учасниці заходу приділили увагу проблемі успішної самореалізації, професійному зростанню, громадянській позиції мусульманок з їхньою націленістю на виконання базової місії жінки як дружини та матері.

На Форумі працювали три платформи: «Мусульманки в освіті й медіа» (тайм-менеджмент, просвіта, стереотипи), «Наступне покоління» (виховання дітей, здоровий спосіб життя, стосунки в сім’ї) та «Активні жінки — запорука успішності громад» (самореалізація, саморозвиток, волонтерство).

Перед учасницями виступили понад два десятки відомих жінок, що успішно поєднують високі досягнення в професійній та громадській діяльності з роллю берегині дому.

Захід обслуговували перекладачі-синхроністи — виступи спікерів транслювалися кількома мовами: українською, англійською, арабською, турецькою та російською. Організатори подбали й про щедре пригощання: усі могли ласувати солодощами, різноманітним печивом, східними смаколиками, фруктами, випити кави та чаю, а також підкріпитися добрим обідом.

Під час Форуму працювали виставки-ярмарки рукотворів українських майстринь-мусульманок: ужиткове мистецтво, авторський дизайнерський одяг, іграшки, парфумерія та косметика, фотовиставка. Жінки віддали виторг на добрі справи: на підтримку дітей у сиротинцях, відвідини захисників країни в шпиталях, на допомогу переселенцям з окупованих територій, незаможним родинам.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.