Міністр закордонних справ України: «Затверджено Стратегію деокупації Криму»

Фейсбук: Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Фейсбук: Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
15.03.2021
Оцініть статтю: 
(46 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Стратегію деокупації та реінтеграції Криму ухвалено:

«Ми затвердили Стратегію деокупації та реінтеграції Криму — історичний документ, необхідний з 2014 року. Сигнал кришталево чіткий: ми не просто закликаємо світ допомогти нам повернути Крим — Україна докладає власних цілеспрямованих та системних зусиль».

Міністр перелічив основні аспекти української політики деокупації Криму: 

«Три стовпи для повернення Криму: 

1. Стратегія — затверджено сьогодні (11 березня. — Ред.).

2. Консолідація — ми працюємо над об’єднанням зусиль усіх партнерів на Кримській платформі.

3. Синергія — відновлення міжнародного права і, як результат, відновлення повного суверенітету України над Кримом та містом Севастополь», — додав міністр у наступному твіттер-повідомленні.

Про ухвалення проєкту «Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь» повідомила й РНБО України. 

Секретар РНБО України Олексій Данілов на брифінгу після засідання Ради в четвер, 11 березня, розповів, що робота над документом тривала понад рік, до неї були залучені представники багатьох інституцій, зокрема, Меджлісу кримськотатарського народу.

«Це перший фундаментальний документ з часів окупації Кримського півострову Російською Федерацією, який дає чіткий дороговказ, у який спосіб ми будемо рухатися у питаннях деокупації Криму», — заявив секретар РНБО України.

Олексій Данілов зазначив, що 16 травня 2008 року РНБО України ухвалила рішення, запроваджене Указом Президента України від 20 травня 2008 року № 463, яким Кабінетові Міністрів України доручено у двомісячний термін підготувати й забезпечити внесення законопроєкту щодо припинення з 2017 року дії міжнародних договорів про тимчасове перебування на території України Чорноморського флоту Російської Федерації:

«Цей законопроєкт з невідомих нам причин не був розроблений. Ми вважаємо, що це була перша цеглина, з якої почалося руйнування усієї системи нашої безпеки. Це призвело до того, що у 2010 році з’явилися так звані Харківські угоди, які в безпрецедентно короткий проміжок часу, за 4 дні після підписання, були ратифіковані депутатами Верховної Ради».

«Ланцюжок зради почався не в 2014-му році, а в 2010-му, — заявив Данілов. — Без підтримки народних депутатів, які своїм голосуванням ратифікували „Харківські угоди“, фактично відчинивши двері військовому вторгненню, не могли б відбутися спроба анексії Криму та тимчасова окупація окремих районів Донецької і Луганської областей».

За подібні дії, наголосив він, має настати не тільки політична, а й кримінальна відповідальність: 

«Є окреме доручення Службі безпеки України з’ясувати, в який спосіб ці 236 депутатів голосували з цього питання. І якщо СБУ вважатиме за необхідне, вона має порушити провадження за 111-ю статтею Кримінального кодексу «Державна зрада» щодо відповідних осіб».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.