Монографія «Філософська думка Кримського ханства» виходить з друку

Украинское государственное предприятие «Крымский дом» в 2016 году планирует выдать антологию традиционной крымскотатарской музыки и исследование по истории философии Крымского ханства
Олексій Скорик
Михайло Якубович
Джеміль Каріков

Українське державне підприємство «Кримський дім» в 2016 році планує видати антологію традиційної кримськотатарської музики і дослідження з історії філософії Кримського ханства.

Про це виданню Крим. Реалії розповів керівник підприємства Олексій Скорик. За його словами, одна з книг вийде протягом найближчого місяця.

− Ми підготували до випуску видання (це, напевно, вперше в історії) − «Філософська думка Кримського ханства», монографія пана (Михайла — КР) Якубовича, відомого дослідника ісламського, тюркського світу. В цьому році видаватимемо також велику працю з традиційної кримськотатарської музики, яку готує Джеміль Каріков. Це теж буде вперше. Перше видання плануємо вже протягом найближчого місяця. Робота над антологією, яку готує Каріков, займе ще час, тому що праця серйозна (попередньо 400–500 сторінок з нотами), — сказав Скорик.

Він підкреслив, що сприяння у створенні культурного контенту, пов’язаного з анексованим Кримом, є одним з пріоритетних напрямів для «Кримського дому». Скорик не назвав тираж видань, але зазначив, що він буде невеликим через обмежений попит на спеціалізовані видання.

Довідково:

Джеміль Каріков — заслужений діяч мистецтв України, відомий кримськотатарський фольклорист і музикант. У 2004 році з ініціативи Карікова був створений ансамбль традиційної музики «Maqam», який популяризував народну інструментальну музику й відтворював забуті пісні, сприяв відродженню національних музичних інструментів. Джеміль Каріков є автором аранжування національного кримськотатарського гімну для хору та симфонічного оркестру.

Михайло Якубович — історик, викладач Національного університету «Острозька академія» (Рівненська область), перекладач Корану українською мовою.

«Кримський дім» — державне підприємство, створене урядом України у 2014 році з метою забезпечення політичних, інформаційних, освітніх, наукових, національно-культурних і духовних потреб корінних народів і національних меншин анексованого Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.