МОЗ України: безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує

МОЗ України: безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує
МОЗ України: безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує
31.05.2018
Оцініть статтю: 
(348 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Напевно, мало знайдеться людей навіть серед немусульман, які б не знали, що послідовники ісламу не вживають вино й інші речовини, що ведуть до сп’яніння. Вино у Корані названо «мерзотою від шайтана», а отже, тим, що веде до фізичної і моральної погибелі людини нарівні з іншими забороненими з цієї ж причини речами, як-то гра на гроші чи спори (парі) з перспективою виграшу (майсир). В аятах 90–91 сури 5 «Аль-Маїда» (Трапеза) сказано: «О ви, які увірували! Воістину — вино, азартні ігри, камені для жертовників і стріли для ворожби — мерзота від шайтана! Тож стережіться цього! Можливо, будете спасенні! Воістину, шайтан бажає посіяти між вами ворожнечу й ненависть через вино й майсир і відвернути вас від згадування Аллага і молитви».

Заборона на вживання алкоголю — це не просто обмеження заради випробовування стійкості вірянина. Адже давно доведено, що спиртне призводить до психофізичної залежності людини, до деградації її особистості, до хронічних хвороб. Недарма у багатьох культурах вживання алкоголю називають «добровільним безумством», з чим погоджуються й лікарі, які наполягають на безумовній відмові від цього. Тим дивнішими були публікації, що нещодавно з’явилися в деяких українських засобах масової інформації з посиланням на якихось неназваних «експертів Мінохоронздоров’я», про начебто «безпечні норми вживання спиртних напоїв».

В Міністерстві охорони здоров’я  категорично заперечують і це ствердження, і той факт, що хтось зі спеціалістів міг надати подібну інформацію:

— Інформація про те, що начебто експерти МОЗ заявляють, що вином і пивом не можна отруїтись, і дають «безпечні норми» вживання алкоголю, не відповідає дійсності. Українські ЗМІ, які поширили це повідомлення, посилаються на російський Телеграм-канал — очевидно, йдеться про російський МОЗ. Просимо представників медіа бути уважними, перевіряти інформацію і не поширювати фейків, — йдеться в публікації на офіційному сайті МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує. Водночас, існує пряма залежність розвитку небезпечних захворювань від доз спиртних напоїв, наприклад, чим більше ви його вживаєте, то вищим стає ризик раку.

За статистикою, найбільше смертей в дорожньо-транспортних пригодах стається через те, що за кермом була людина в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння — за період 2015–2017 років на українських дорогах загинуло 12 тис. людей… Від 20 до 25% самогубств відбуваються в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. А в тій же Росії, «експерти Мінохоронздоров’я» якої говорять про якісь «безпечні норми алкоголю», левова частка всіх кримінальних злочинів скоюється під дією спиртного крадіжок — 55%, пограбувань — 80%, розбійних нападів — 70%, вбивств — 80%, згвалтувань — 80%).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.