Мусульманська спадщина в Південній Україні — тема Міжнародної конференції в Києві

Мусульманська спадщина в Південній Україні — тема Міжнародної конференції в Києві
Науковці на міжнародній конференції в Києві обговорять мусульманську спадщину в Південній Україні

В українській столиці 14 грудня розпочне свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Мусульманська спадщина в Південній Україні: історія, культура, релігія».

У програмі форуму, організованого спільно Українським центром ісламознавчих досліджень, Таврійським національним університетом та Центром ісламознавства Національного університету «Острозька академія», передбачено участь провідних дослідників у галузі сходознавства з України, Білорусі, Молдови й Туреччини. Зокрема, участь у ньому візьме відомий кримознавець Мехмет Максудоглу (Туреччина), дослідник Ісламу в Причорномор’ї Лефтер Георге (Молдова), дослідниця білоруських татар Зорина Канапацька (Білорусь) та інші вчені. Модератор — перекладач Корану, дослідник історії Ісламу в Україні Михайло Якубович.

Як повідомляють організатори, місцем роботи конференції визначено евакуйований з окупованого Криму Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського.

Передбачається, що на урочистостях з нагоди початку наукового форуму його учасників вітатимуть представники співорганізаторів — голова Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Сейран Аріфов, голова Українського центру ісламознавчих досліджень, муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов та ректор Таврійського нацуніверситету Володимир Казарін.

Учасники конференції працюватимуть в трьох секціях — «Іслам в історії Криму й кримських татар», «Іслам на „материковій“ Україні» та «Український іслам у системі міжнародних зв’язків».

Окрім наукових дискусій, заплановано ухвалення резолюції, де обґрунтовується важливість вивчення взаємодії між східними та західними культурами в Україні, а також пропонується створити професійну історико-культурологічну асоціацію, яка об’єднає дослідників-сходознавців з країн Причорноморського регіону (України, Туреччини, Кавказу, Балкан). Також заплановано презентаційний огляд майбутніх видань, які торкаються стосунків України і Сходу.

Як повідомляють організатори, під час  конференції буде організована виставка літератури, тематика якої дотична  питанням, що  їх обговорюватимуть під час форуму.

Також планується фотовиставку - експоновані на ній світлини свідчитимуть про докази ісламської присутності на Півдні України з давніх часів.

Міжнародна науково-практична конференція «Мусульманська спадщина в Південній Україні: історія, культура, релігія» розпочне свою роботу 14 грудня о 10:00 за адресою: м. Київ, вул. Івана Кудрі, 33 (метро «Дружби народів»). Контактний номер (063) 561 94 12.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.