Існує хибна думка, начебто мусульмани спілкуються лише «зі своїми». Щоб спростувати таке твердження, варто звернути увагу на діяльність Ісламських культурних центрів, активісти яких щиро зацікавлені у налагодженні міжрелігійних, міжетнічних і міжкультурних зв’язків і їх зміцненні.
Столичний ІКЦ — не виняток, адже у його стінах проводиться безліч заходів, акцій за участю представників різних світоглядних переконань.
Тут завжди раді бачити активних і небайдужих людей, для яких мир і злагода в суспільстві — у переліку пріоритетів.
Один з таких людей — відомий волонтер і громадський активіст Антон Дубішин, спілкування з яким давно переросло в справжню дружбу і не обмежується лише участю у заходах, лекціях, зустрічах тощо.
Антон Дубішин, який пропагує міжконфесійний мир і злагоду, — давній друг столичного Ісламського культурного центру, учасник багатьох акцій і проєктів, які втілюються в життя послідовниками ісламу.
Є події, які є значущими як для самого Антона, так і для його друзів-мусульман, які щиро тішаться черговою особистісною перемогою Антона Дубішина, радіють його успіхам і досягненням. Одна з таких подій — київська презентація 5 вересня 2020 року автобіографічної книги «Особливе одкровення», у якій Антон розмірковує про війну, волонтерство і боротьбу за життя.
Підтримати автора прийшло багато відомих громадських діячів і волонтерів, людей з активною життєвою позицією.
Серед присутніх були й друзі автора — представники мусульманської спільноти, зокрема голова громадської організації «Мар’ям» Олена Мироненко, завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу Тарік Сархан, волонтер благодійного руху «Мар’ям» Ольга Абдалла й інші.
Ця книга — щира сповідь Антона Дубішина, у якій він від першої особи розповідає історію життя особливого українця, який попри важку недугу, що прикувала його до інвалідного візка, демонструє приклад нескореності перед обставинами, позитивного ставлення до життя й безмежної віри.
Антон вперше і востаннє зіп’явся на ноги в 9 місяців. Невиліковне спадкове захворювання — синдром Вердніга-Гофмана — припинило розвиток м’язів, ріст кісток, унеможливило рух кінцівок. Але це не завадило Антонові стати відомим волонтером, який підтримував Майдан, допомагав і допомагає захисникам України в зоні АТО/ООС, надає і моральну, і матеріальну підтримку пораненим у шпиталях, повертає віру в життя особам з інвалідністю, мотивує узалежнених повернутися до здорового способу життя.
На сторінках книги Антона Дубішина — роздуми про родину, друзів, оточення, про його справи.
«Про все те, що відбувалося зі мною в період мого життя за тридцять років. Там є і Помаранчева революція, є і Майдан, війна. Кожен знайде для себе щось особисте. Один може для себе збагнути, як потрібно боротися за життя, інший може усвідомити: «О, потрібно допомагати дійсно», хтось — «О, як класно жити, чому я там гонюся за грошима», — розповідає Антон Дубішин, автор книги «Особливе одкровення». — Ви просили і я зробив це разом з вами! Нарешті народилася моя книга «Особливе одкровення». Вона побачила світ і вас в чудовому громадському просторі Urban Space 500. У цьому приємному місці ми всі змогли зібратися разом. Бо моє «Особливе одкровення» — саме про кожного з вас».
Як зауважила Ольга Абдала, такі люди, як Антон Дубішин, — є певними моральними орієнтирами для суспільства.
«Є люди-маяки. На них орієнтуєшся, за ними звіряєш свій життєвий компас, вони надихають, підтримують і дають сили рухатися вперед. Один з них — мій друг Антон Дубішин, — розповідає пані Ольга. — Спасибі, дорогий, за задоволення бути у тебе на презентації нової книги, за радість зустрічі і спілкування!»
Волонтер Антон Дубішин, якого називають «українським Ніком Вуйчичем», є прикладом для багатьох з нас. І хоча перехожі на вулицях часто відвертаються від нього, Антон, на відміну від більшості людей із подібними проблемами, не ховається вдома і не ставить на собі хрест. Він живе активним публічним життям, а ще — допомагає військовим. Так — неймовірно, але ця людина, прикута до інвалідного візка невиліковною хворобою, позбавлена можливості самостійно рухатися, не просить допомоги в оточуючих, а сама надає її тим, хто цього потребує, згуртувала навколо себе соціально активних і небайдужих, підбадьорюючи тих, хто на грані відчаю через недуги, втрату здоров’я на фронті чи інші несприятливі обставини.
Тому прагнення багатьох людей спілкуватися з добродійником і волонтером Антоном Дубішиним не викликає здивування — це великий досвід і щеплення від упереджень; урок мужності і нескореності перед обставинами, а ще — віри і вдячності Всевишньому.
Попри інвалідність, Антон активно займається громадською діяльністю. Збирає кошти зі своєї пенсії і передає їх на потреби бійців ООС; пише вірші і читає мотиваційні лекції для підлітків, які перебувають у виправних колоніях; допомагає повернутися до здорового життя алко- і наркозалежним.
Нагадаємо, що Антон разом з іншими особливими хлопцями й дівчатами має творчий колектив, з яким раніше організовував концерти у школах, а впродовж останніх років — у шпиталях, де одужують після отриманих поранень учасники війни на Донбасі.
Він також часто виступає на психологічних тренінгах й інших заходах, присвячених особистісному зростанню і, крім всього цього, разом із друзями передає гуманітарну допомогу мирним жителям Донбасу.
Гроші на це Антон і його мама Наталя виділяють із двох своїх пенсій (матеріал, присвячений благодійникові, свого часу оприлюднив сайт The Ukrainians — як зазначалося у присвяченому Антонові матеріалі, він не соромиться слова «інвалід» і каже, що найбільше за все ненавидить вдавану безпорадність і бажання багатьох людей з особливими потребами замкнутися у собі.
Про презентацію книги Антона Дубішина йдеться в інформаційному телесюжеті 5 каналу.