МЗС: Україна розриває дипвідносини із Сирією

МЗС: Україна розриває дипвідносини із Сирією
Знищення відносин між Україною та Сирією
МЗС: Україна розриває дипвідносини із Сирією
Башар Асад
МЗС: Україна розриває дипвідносини із Сирією
МЗС: Україна розриває дипвідносини із Сирією
05.07.2022
Оцініть статтю: 
(130 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує рішення Сирійської Арабської Республіки визнати «незалежність» тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях та розриває дипвідносини з Сирією без розриву консульських відносин, запроваджує торговельне ембарго щодо Сирії, а також накладає інші санкції щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

Заява Міністерства закордонних справ України стала реакцією на рішення Сирійської Арабської Республіки визнати так звану незалежність окупованих Росією територій у Донецькій та Луганській областях.

«Розглядаємо це рішення як недружній акт щодо України, посягання на її суверенітет та територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права. Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб’єктности російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів у Кремлі», — сказано в документі. 

У відповідь на недружній акт Сирії Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин із нею без розриву консульських відносин, відповідно до ст. 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року. 

Українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

«Наша позиція чітка: ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет і територіальну цілісність України та захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема на дипломатичному фронті», — наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Як нагадують в МЗС, через злочини режиму Башара Асада проти сирійського народу українська сторона закрила посольство України в Дамаску ще 2016 року, а 2018-го наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців у Сирії здійснює українське посольство в Лівані.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.