МЗС України підтримає експорт вітчизняних кондвиробів на ринки АСЕАН і Затоки

МЗС: 15.01.2021, Дмитро Сенік. Координаційна онлайн-зустріч представників посольств України в країнах Затоки і Південно-Східної Азії, USAID і українських експортерів солодощів
МЗС: 15.01.2021, Дмитро Сенік. Координаційна онлайн-зустріч представників посольств України в країнах Затоки і Південно-Східної Азії, USAID і українських експортерів солодощів
02.02.2021
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство закордонних справ України надасть підтримку в просуванні експорту кондитерських виробів на ринки АСЕАН (10 країн) і Затоки (8 країн).

Як повідомляє пресслужба МЗС України, про це йшлося на координаційній онлайн-зустрічі представників посольств України в країнах Затоки і Південно-Східної Азії, USAID й українських експортерів солодощів, яка відбулася 15 січня 2021 року під головуванням заступника міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитра Сеніка.

Зустріч проведено в рамках ініціативи VTrade Confectionery Foods, яку реалізує галузева асоціація «Укркондпром» за фінансової підтримки USAID у рамках програми «Конкурентоспроможна економіка України».

Ініціатива має на меті допомогти українським виробникам розширити географію експорту попри обмеження, які накладає пандемія Covid-19.

«Ця ініціатива — одна з пріоритетних для МЗС України на економічному напрямі у 2021 році, — зазначив Дмитро Сенік, відкриваючи захід. — По-перше, мова йде про ринок харчових продуктів, на якому Україна традиційно тримає сильні позиції. По-друге, це — експорт товарів з високою доданою вартістю. Просування української продукції відповідає завданню Президента України щодо економізації української зовнішньої політики у рамках експортної стратегії України».

Українські дипломати познайомили кондитерів з місцевими торговельними експертами, які допоможуть експортерам українських солодощів провести переговори з імпортерами і дистриб’юторами харчової продукції в регіонах Затоки та АСЕАН. Сторони також домовилися про проведення серії брифінгів для українських виробників кондитерської продукції, присвячених особливостям виходу на іноземні ринки.

«Представники кондитерської галузі вітають конструктивний формат співпраці з українськими дипломатами, — зазначив президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк. — МЗС України демонструє сучасний підхід, сфокусований на наданні вітчизняним експортерам практичної допомоги у виході на зовнішні ринки».

Підтримка українських експортерів є одним із важливих напрямів роботи МЗС України.

При міністерстві працює Рада експортерів та інвесторів, діяльність якої спрямована на розширення географії ринків збуту і забезпечення галузевої диверсифікації вітчизняного експорту.

Довідково: до асоціації «Укркондпром» входять 28 підприємств — здебільшого малий і середній бізнес. Вони складають 85% українського експорту кондитерської продукції.

Програма «Конкурентоспроможна економіка України» створена USAID з метою сприяння покращенню бізнес-середовища для малих і середніх підприємств України.

За 10 місяців 2020 року обсяги експорту українських кондвиробів перевищили 260 тис. тонн загальною вартістю близько 0,5 млрд дол. США.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.