На численні прохання у Львові знову розповідатимуть про переклади смислів Корану

25 квітня у Львові о 17:00 відбудеться презентація нового видання перекладу смислів Корану українською мовою дослідника з Острозької академії Михайла Якубовича. Духовне управління мусульман України «Умма» видало книгу ще торік, і вже було проведено кілька заходів, на яких всі зацікавлені могли дізнатися і про те, як створювався переклад, і чому весь час підкреслюється, що українськомовний читач знайомиться саме зі смислами Корану тощо, але цікавість до видання не спадає. Про це свідчить та шалена кількість звернень і до ісламських культурних центрів, що діють в багатьох містах України, і безпосередньо до ДУМУ «Умма» з проханням організувати й провести захід, під час якого ще раз репрезентувати переклад смислів Корану та надати можливість зацікавленим особам поставити кілька запитань і перекладачеві, й ісламським богословам.

Тож у відповідь на численні звернення людей львівський Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада у співпраці з Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка («Дім Франка») проведе таку презентацію.

У заході візьмуть участь муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, імам Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада Мурат Сулейманов та перекладач, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу Михайло Якубович.

Презентована книга є новою редакцією вже популярного в Україні перекладу смислів Корану, вперше опублікованого 2013 року в Центрі ім. Короля Фагда з видання Священного писання в Медіні, Саудівська Аравія. Раніше переклад виходив друком у Києві (2013, 2016), а також в урядовому видавництві Туреччини — причому тоді книгу було опубліковано одразу в двох окремих виданнях — великого формату разом з арабським оригіналом, а також меншого, де представлено лише український текст і коментарі. Вийшли обидва видання у Діянеті — Управлінні в справах релігій Турецької республіки, офіційній інституції, яка нині відповідає за релігійну політику держави (2016). Вп’яте ця книга побачила світ завдяки Духовному управлінню мусульман України «Умма» за сприяння української діаспори в ОАЕ в 2017-му.

Видання відрізняється від попередніх, передусім, змінами у написанні деяких імен. Також було виправлено певні друкарські недоліки, а деякі незрозумілі читачеві буквальні варіанти перекладу замінено на більш чіткі. До видання внесено уточнення, оновлену передмову й коментарі.

Очікується, що Саід Ісмагілов та Мурат Сулейманов свої виступи присвятять Корану та його розумінню в ісламській традиції, а Михайло Якубович озвучить головні історичні етапи знайомства з Кораном на Галичині.

Модеруватиме захід наукова працівниця Музею Івана Франка, завідувач книжкових фондів Соломія Вівчар.

Місце проведення заходу: місто Львів, вул. Івана Франка, 150–152, Дім Франка.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.