На міжнароднофму конкурсі особливо відзначили фільм про життя одеситів, які сповідують різні релігії

На міжнароднофму конкурсі особливо відзначили фільм про життя одеситів, які сповідують різні релігії
На міжнароднофму конкурсі особливо відзначили фільм про життя одеситів, які сповідують різні релігії
На міжнароднофму конкурсі особливо відзначили фільм про життя одеситів, які сповідують різні релігії
14.12.2018
Оцініть статтю: 
(172 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У столиці Молдови, Кишиневі, пройшло нагородження міжнародного конкурсу ADAMI Media Prize-2018. Як ми вже повідомляли раніше, серед номінантів було відразу кілька представників України: телеведуча «СТБ» Ольга Кречко в номінації «Новини», проект «Наші інші» інтернет-журналу «Українці» авторства Олесі Яремчук та «Шлях до культури: Етнічні тури Херсона та півдня України» Миколи Хоманюка серед веб-сторінок.

Окремо організатори конкурсу згадали десятихвилинний фільм «Одесит — моя національність» виробництва студії «Ехо Медіа». Частина команди, яка працювала над зйомками цього фільму — режисер Тетяна Сучкова, журналіст Ділявер Саідахметов та оператор Євген Ладик — взяли участь у дводенному івенті.

Захід складався з прийому фіналістів у парламенті Республіки Молдова, відвідування місцевих визначних пам’яток, панельної дискусії та, звичайно ж, гала-вечору, під час якого були оголошені переможці.

Фільм «Одесит — моя національність» не залишив байдужим нікого з журі конкурсу і запам’ятався організаторам своїм колоритом та особливим гумором, про що вони говорили і під час церемонії нагородження. І хоча з самого початку було відомо, що він удостоєний окремої згадки за межами основної конкурсної програми, його творці перед гала-вечором трохи хвилювалися.

За словами Ділявера Саідахметова, для журналістів-мусульман важливим є висвітлення того, як ісламська культура взаємодіє з іншими культурами на території України.

— Саме про це ми намагаємося робити свої фільми. Приємно, коли ці роботи отримують міжнародне визнання, — сказав він у кулуарах перед початком церемонії.

Режисер фільму Тетяна Сучкова зазначила, що одним із головних задумів було показати Одесу, насамперед, як багатонаціональне і мультирелігійне місто.

— Показуючи героїв, ми хотіли розкрити те, як вони спілкуються і живуть поруч, наскільки у них схожі традиції, різні культури, поведінка. Але найголовніше — що всі вони живуть в Україні, і це саме та країна, де яскраво видно колорит представників різних конфесій і різних етносів.

Пряму трансляцію церемонії нагородження переможців ADAMI Media Prize-2018 в різних номінаціях можна було дивитися відразу в декількох країнах Східної Європи, зокрема і в Україні.

Цікавий факт, але фільм про Одесу було виділено навіть в рамках церемонії. Його представленням і нагородженням фактично закінчувалася офіційна частина гала-вечора. Потім організатори подякували всім учасникам та глядачам і попрощалися до підсумовування конкурсу ADAMI Media Prize-2020 року, яке відбудеться в Грузії.

Довідка:

ADAMI Media Prize був створений в 2015 році з метою заохочення кінематографістів, журналістів і професіоналів аудіо-візуальної справи в засобах масової інформації з країн Східного партнерства ЄС — Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови, України. Мета ADAMI — висвітлення тем міграції, толерантності та культурного розмаїття.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.