У столиці Молдови, Кишиневі, пройшло нагородження міжнародного конкурсу ADAMI Media Prize-2018. Як ми вже повідомляли раніше, серед номінантів було відразу кілька представників України: телеведуча «СТБ» Ольга Кречко в номінації «Новини», проект «Наші інші» інтернет-журналу «Українці» авторства Олесі Яремчук та «Шлях до культури: Етнічні тури Херсона та півдня України» Миколи Хоманюка серед веб-сторінок.
Окремо організатори конкурсу згадали десятихвилинний фільм «Одесит — моя національність» виробництва студії «Ехо Медіа». Частина команди, яка працювала над зйомками цього фільму — режисер Тетяна Сучкова, журналіст Ділявер Саідахметов та оператор Євген Ладик — взяли участь у дводенному івенті.
Захід складався з прийому фіналістів у парламенті Республіки Молдова, відвідування місцевих визначних пам’яток, панельної дискусії та, звичайно ж, гала-вечору, під час якого були оголошені переможці.
Фільм «Одесит — моя національність» не залишив байдужим нікого з журі конкурсу і запам’ятався організаторам своїм колоритом та особливим гумором, про що вони говорили і під час церемонії нагородження. І хоча з самого початку було відомо, що він удостоєний окремої згадки за межами основної конкурсної програми, його творці перед гала-вечором трохи хвилювалися.
За словами Ділявера Саідахметова, для журналістів-мусульман важливим є висвітлення того, як ісламська культура взаємодіє з іншими культурами на території України.
— Саме про це ми намагаємося робити свої фільми. Приємно, коли ці роботи отримують міжнародне визнання, — сказав він у кулуарах перед початком церемонії.
Режисер фільму Тетяна Сучкова зазначила, що одним із головних задумів було показати Одесу, насамперед, як багатонаціональне і мультирелігійне місто.
— Показуючи героїв, ми хотіли розкрити те, як вони спілкуються і живуть поруч, наскільки у них схожі традиції, різні культури, поведінка. Але найголовніше — що всі вони живуть в Україні, і це саме та країна, де яскраво видно колорит представників різних конфесій і різних етносів.
Пряму трансляцію церемонії нагородження переможців ADAMI Media Prize-2018 в різних номінаціях можна було дивитися відразу в декількох країнах Східної Європи, зокрема і в Україні.
Цікавий факт, але фільм про Одесу було виділено навіть в рамках церемонії. Його представленням і нагородженням фактично закінчувалася офіційна частина гала-вечора. Потім організатори подякували всім учасникам та глядачам і попрощалися до підсумовування конкурсу ADAMI Media Prize-2020 року, яке відбудеться в Грузії.
Довідка:
ADAMI Media Prize був створений в 2015 році з метою заохочення кінематографістів, журналістів і професіоналів аудіо-візуальної справи в засобах масової інформації з країн Східного партнерства ЄС — Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови, України. Мета ADAMI — висвітлення тем міграції, толерантності та культурного розмаїття.