Представник HWPL: «Ісламський культурний центр найактивніше в Україні підтримує миротворчу діяльність»

Південнокорейська Міжнародна миротворча організація Heavenly Culture World Peace Restoration of Light (HWPL) вже тривалий час співпрацює з ісламськими культурними центрами асоціації «Альраід». Більш того, 2016 року HWPL присвоїла завідувачу відділу ознайомлення з культурою та історією Ісламу Тарику Сархану високе звання «Посол миру». Тому не є чимось незвичайним проведення представниками цієї організації саме на базі ІКЦ та у співпраці з активістами «Альраід» заходів, тематика яких — мир у всьому світі і припинення воєн, міжрелігійний діалог, боротьба з ксенофобією і расизмом, а також Діалогів порівняння Писань, які проходять у 127 країнах світу, зокрема і в Південній Кореї та Україні.

Ось і минулі вихідні зібрали в ІКЦ столиці представників багатьох церков і релігійних організацій, релігієзнавців, соціологів, філософів на Міжнародний молодіжний релігійний табір HWPL.

До учасників з вітальним словом звернувся муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, висловивши щиру радість від їх присутності в стінах центру:

— Сподіваємося, що цей молодіжний табір за мир стане корисним, і тут пануватимуть повага, любов і взаєморозуміння — саме це і є метою цього заходу. Від імені мусульманської спільноти України бажаємо вам плідної роботи та гарних результатів! Нехай Господь благословить усіх людей, що прагнуть миру, любові і взаємного примирення!

Посол миру HWPL Тарик Сархан підкреслив, що на захід були запрошені і державні чиновники, і представники Всеукраїнської ради релігійних об’єднань (ВРРО), членом якої є і Духовне управління мусульман України «Умма», релігійні лідери, громадські активісти, представники різних соціальних верств:

— Це дуже важливо для поширення миру, адже, краще знаючи і розуміючи цінності один одного, при цьому не втрачаючи своєї ідентичності, ми можемо позбутися страху і упереджень, міфів і стереотипів. Ми вважаємо, що досягнення миру може виявитися неможливим завданням, якщо для досягнення цієї мети не буде працювати все українське суспільство.

В рамках Міжнародного табору передбачалися не тільки лекції і спілкування, але й екскурсії храмами Києва — православними і греко-католицькими церквами, римо-католицьким костьолом і синагогою, кришнаїтським храмом. Зрозуміло, гостям була запропонована й екскурсія Ісламським культурним центром столиці, відвідування мечеті, розповідь про ритуальну практику з точки зору Ісламу.

Представник південнокорейської Міжнародної миротворчої організації HWPL Ольга Хан розповіла нашому кореспонденту, що такі міжрелігійні табору організація проводить практично у всіх країнах світу, а в Україні — вперше:

— Надалі ми проводитимемо їх регулярно, щоб представники однієї релігії дізнавалися про релігії інших людей і щоб запобігти міжрелігійним конфліктам і чварам.

На запитання, чому за такого різноманіття церков і релігійних організацій в Україні в цілому і в Києві зокрема, саме Ісламський культурний центр був обраний місцем проведення такого важливого заходу, пані Хан відповіла:

— Ісламський культурний центр, який знаходиться тут, в Україні, найактивніше підтримує нашу миротворчу діяльність і саме він надав приміщення для проведення цього заходу, тому ми дуже вдячні організації «Альраід».

Представник Міжнародної миротворчої організації HWPL підкреслила, що порівняно з іншими країнами в Україні дуже сприятлива платформа для міжрелігійного діалогу.

Відповіла Ольга Хан і на запитання про те, на якій стадії перебуває створена і запропонована світовій спільноті організацією HWPL Декларація про припинення воєн:

— Декларація, яку ми коротко називаємо DPCW (Декларація про мир і припинення воєн), перебуває на рівні переформатування в юридично зобов’язувальний документ. Ця робота ведеться фахівцями з міжнародного права в Нью-Йорку, потім цей документ буде переданий в ООН, щоб всі глави держав погодилися з принципами цієї Декларації.

Професор Олександр Саган, віце-президент Всеукраїнської асоціації релігієзнавців, що представляє Інститут філософії ім. Г. Сковороди НАН України, зазначив, що Міжнародний молодіжний міжрелігійний табір — подія надзвичайної важливості, оскільки молодь повинна виховуватися на традиціях толерантності, терпимості і взаєморозуміння:

— Якщо цього не буде, то завжди залишиться можливість маніпулювати релігійними факторами і посилювати напруженість. Українська асоціація релігієзнавців з моменту свого створення працює над тим, щоб в Україні налагодити міжконфесійний діалог, який на сьогодні, слава Богу, розвивається в декількох формах — це і Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), і Всеукраїнська рада релігійних об’єднань (ВРРО) , і ще кілька міжцерковних рад — в межах одного напряму, однієї конфесії. Все це, в принципі, сприяє тому, щоб в Україні не було можливостей маніпулювати релігійним фактором і посилювати напруження між церквами.

Міжнародний молодіжний табір продовжував свою роботу 14–15 квітня 2018 року.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.