Президент України привітав мусульман зі святом Курбан-байрам

Президент України привітав мусульман  зі святом Курбан-байрам
Президент України привітав мусульман зі святом Курбан-байрам

Президент України Володимир Зеленський привітав мусульман України зі святом жертвопринесення Ід аль-Адха (Курбан-байрам).

Привітання оприлюднено на сайті офіційного інтернет-представництва глави держави.

«Дорогі українці-мусульмани!

Прийміть щирі вітання з нагоди Курбан-Байраму.

Це велике свято приносить відчуття примирення і милосердя, допомагає усвідомлювати праведні настанови віри і сповнює серця вірних світлими надіями.

Високо ціную роботу мусульманських організацій України, спрямовану на утвердження миру і конструктивної взаємодії між представниками різних релігій та етносів, і сподіваюся на подальшу плідну співпрацю.

Бажаю усім вам Міцного здоров’я, добробуту і процвітання» , — йдеться у вітанні президента.

Як відомо, мусульмани України і всього світу відзначають Курбан-байрам або 'Ід аль-Адха — одне з найважливіших в ісламі свят.

Курбан-Байрам святкують протягом кількох днів.

Дату Курбан-байрам визначають шляхом відрахування 70 діб після іншого ісламського свята (Ураза-байрам), що відзначається на честь закінчення посту у Рамадан.

У григоріанському календарі його дата щорічно змінюється. Таким чином, у 2019 році Курбан-байрам почався 11 серпня, а завершиться 14 серпня. В ісламських країнах свято є офіційним вихідним днем.

Курбан-байрам символізує покірність волі Аллага і любов до нього. Вважається, що святкування наближає віруючого до Всевишнього. Свято також знаменує собою закінчення хаджу — паломництва до Мекки.

Згідно з ученням ісламу, кожен мусульманин повинен здійснити хадж хоч раз у житті.

Якщо людина з поважних причин не може здійснити паломництво, то вона має право послати замість себе іншу людину, так званого «вакиль аль-хадж», оплативши йому всі необхідні витрати. При цьому такою людиною може бути лише той, хто вже раніше робив хадж.

Мусульманська громада України 11 серпня теж почала відзначати головне свято в ісламі — Курбан-байрам. За день свята і три наступні дні (дні Ат-Ташрік) мусульмани роздають рекордну кількість жертовного м’яса.

Згідно з мусульманським звичаєм, м’ясо ділять на три частини: одну віддають бідним і нужденним, другу — близьким друзям і родичам, а третю — залишають собі.

12 серпня 2019 року Духовне управління мусульман України «Умма», як і щороку, роздаватиме жертовне м’ясо.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.