Релігійні організації зможуть вносити зміни до своїх установчих документів без участі нотаріусів

Релігійні організації зможуть вносити зміни до своїх установчих документів без участі нотаріусів
26.03.2018
Оцініть статтю: 
(562 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Верховна Рада ухвалила поправки, які скасовують вимогу нотаріального посвідчення підписів на статутах релігійних організацій та передавальних актах (у разі їх злиття, приєднання, перетворення).

Такі зміни передбачені прикінцевими положеннями Закону України № 2275-VIII від 06.02.2018 року «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (законопроект № 4666), який набуде чинності 17 червня 2018 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Водночас найближчим часом очікується подальший розгляд законопроекту № 6642, який пропонує комплексне вирішення цього питання. Парламентарі вже обговорили цю ініціативу у вівторок, 20 березня. Проте наприкінці робочого дня не знайшлося достатньо голосів для його ухвалення, про що свідчать результати кількох рейтингових голосувань.

Ухвалення законопроекту № 6642, окрім вищезазначених змін, дозволить скасувати вимогу нотаріального посвідчення протоколів загальних зборів релігійних організацій, якими затверджуються установчі документи, а також звільнить релігійні організації від адміністративного збору під час внесення змін до Єдиного державного реєстру під час державної реєстрації.

Відтак, релігійні організації зможуть, так само як громадські і благодійні, вносити зміни до своїх установчих документів без участі нотаріусів. Такий порядок існував і раніше, до того, як у жовтні 2016 року був ухвалений так званий антирейдерський Закон № 1666-VIII, в якому релігійні організації помилково не потрапили до переліку винятків.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.