Репресії за релігійною і національною ознакою стали повсякденністю сучасного Криму

Репресії за релігійною і національною ознакою стали повсякденністю сучасного Криму
©Крим. Реалії: Ролан Османов
24.07.2018
Оцініть статтю: 
(577 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Говорячи про проблеми та виклики для кримськотатарського народу на анексованому півострові в інтерв’ю Крим. Реалії активіст Ролан Османов загострив увагу на тому, що репресії за національною і релігійною ознакою стали повсякденністю сучасного Криму.

— Російська політика спрямована на придушення інакомислення, вільнодумства, знищення волелюбного духу кримськотатарського народу, його культурної ідентичності як корінного народу Криму, — зокрема, заявив Османов. — У нашого народу в нинішніх умовах одна велика проблема — це вижити, зберегтися як народ, зберегти його від негативних наслідків посягання на рідну мову, культуру і релігію. Важливо зберегти наш волелюбний менталітет в умовах постійного тиску і репресій.

Причиною, яка лежить в основі тиску на кримськотатарське населення окупованого півострова, активіст вважає бажання влади РФ приборкати незгодних із захопленням Криму кримських татар:

— Причина одна — кримські татари на боці світової спільноти щодо статусу Криму. Досить подивитися, у кого проводять обшуки в Криму, кого затримують і звинувачують в тероризмі та екстремізмі, викрадають і судять у політичних справах. Скрізь фігурантами виступають кримські татари. Посилення дискримінації відбувається, оскільки свою думку ми не змінюємо, хоча йде вже п’ятий рік, як російська влада намагається поставити наш народ на коліна послуху і смирення.

Як відомо, після окупації Криму Російською Федерацією в 2014 році кримські татари почали масово зазнавати репресій і залякування, багато змушені були виїхати на материкову частину України. У Криму люди зникають без вісти або їх знаходять убитими з ознаками катувань, проходять регулярні обшуки, затримання та арешти кримськотатарських активістів, обмеження свободи слова та свободи зібрань, культурних, мовних та релігійних свобод, а також прав людини. Окупанти не соромляться залякувати навіть дітей кримських політв’язнів, влаштовують погроми в мечетях.

За даними Представництва Президента України в АР Крим, на материкову Україну переїхали майже 23 тис. переселенців з півострова. В основному вони переселялися в Київ та Київську область, а також в Херсонську, Львівську, Івано-Франківську і Тернопільську області.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.