Реєстраційні документи створеного на материку ДУМК знову відправлені на доопрацювання

Реєстраційні документи створеного на материку ДУМК знову відправлені на доопрацювання
© QHA. Архів. Київ, 26 липня 2017 року. Муфтій Духовного управління мусульман Криму на материковій частині України Айдер Рустемов підготовку до реєстрації охарактеризував такими словами: «Залишилися останні штрихи»
21.07.2017
Оцініть статтю: 
(377 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Департамент Міністерства культури України у справах національностей та релігій передав Духовному управлінню мусульман Криму на материковій частині України реєстраційні документи зі своїми зауваженнями і пропозиціями для доопрацювання.
Про це виданню Крим. Реалії сказав директор департаменту Андрій Юраш.

— Документи передані з повним списком наших пропозицій, їх юрист працює, він знає, як на них реагувати. Політичне рішення про реєстрацію ухвалене… Не сумніваюся, що вона відбудеться найближчим часом. Говорити про передбачений законодавством термін розгляду документів (3 місяці з моменту подачі — КР) є сенс, коли можлива відмова. Ми розглядаємо тільки позитивний результат, — сказав Юраш.

Він додав, що в рішенні про створення Духовного управління є політична складова.

— Немає сумніву в тому, що у створенні Духовного управління простежується політична складова, яка в цьому випадку є позитивною, — додав Юраш. При цьому він не назвав можливу дату реєстрації нового ДУ.

Муфтій Духовного управління мусульман Криму на материковій частині України Айдер Рустемов в коментарі виданню «Крим. Реалії» підготовку до реєстрації охарактеризував такими словами: «Залишилися останні штрихи».

Нагадаємо, в листопаді 2016 року в Києві представники релігійних організацій кримських татар, які компактно проживають на материковій частині України і переселенців з окупованого Криму, на своєму з’їзді створили Духовне управління мусульман Криму (на материковій частині України — КР).

У березні 2017 року Департамент у справах національностей та релігій Міністерства культури України відмовився реєструвати Духовне управління мусульман Криму (ДУМК, Київ) і зажадав внести виправлення в проект його статуту. Головною проблемою став збіг його назви з Духовним управлінням мусульман Криму (Сімферополь) на чолі з Еміралі Аблаєвим, яке після анексії Криму активно співпрацює з окупантами, припинило координувати свої дії з Меджлісом і перереєструвалося на території Росії під новою назвою — «Духовне управління мусульман Криму і м. Севастополь (ЦРО ДУМК)».

Читайте за темою:

Нове кримськотатарське духовне управління в Києві: причини і наслідки 

Не давайте свій розум напрокат, дивіться на серце і вчинки людей, — муфтій Криму 

Мінкультури України відправило на доопрацювання статут кримськотатарського муфтіяту

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.