Російські мусульманські лідери вислуговуються перед владою та роблять блюзнірські заяви

Російські мусульманські лідери вислуговуються перед владою та роблять блюзнірські заяви
Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов
22.04.2022
Оцініть статтю: 
(52 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Мусульманські лідери РФ оголосили війну проти України нібито «джигадом», і це абсолютний маразм, бо мусульманські авторитети у всьому світі виступили на боці України та її народу.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов.

За його словами, російські мусульманські лідери хочуть у такий спосіб вислужитися перед владою.

«Вони роблять такі заяви, які, з погляду ісламу, є абсолютно абсурдні. Як, наприклад, що війна Росії проти України — це нібито „джигад“, що це нібито війна, яку [вони] ведуть заради Всевишнього Аллага».

Муфтій підкреслив, що такі заяви — це «абсолютний маразм»:

«У мусульманському світі дуже багато авторитетних духовних лідерів не просто засудили агресію Росії, а виступили на боці України. Виходить, російські мусульманські лідери, висловлюючи таку позицію, не просто суперечать мусульманському світу — вони фактично спотворюють іслам. Тому що вони підміняють поняття справедливої ​​війни, справедливого захисту від агресії якимись гаслами про те, що вони мають „звільнити Україну“ від „нацистів“, „фашистів“, „бандерівців“ та ще когось».

Також шейх Саід зазначив, що очільники мусульманських громад Росії перебувають під жорстким контролем Федеральної служби безпеки (ФСБ) та фактично продовжують політичну лінію Кремля:

«Річ у тім, що одразу після першого приходу Путіна на посаду президента, у 2000-х, розпочався процес взяття під контроль усіх мусульманських духовних управлінь у Росії. Тепер усі муфтії там або співробітники ФСБ, або співпрацюють із ФСБ. У будь-якому разі вони перебувають під жорстким контролем, і вони продовжують політичну лінію Кремля».

Як нагадав духовний лідер українських мусульман, на самому початку війни російські муфтії, що підтримали її, висловилися окремо, а нині не припиняють повторювати, що мусульмани, які воюють проти України, нібито ведуть «джигад»:

«Тих, хто промовчав і зовсім не бере участи — їх мізерна кількість. А проти не висловився ніхто».

Нагадаємо, в лютому 2022 року мусульмани України відреагували на рішення президента Росії Путіна визнати «Л/ДНР». Тоді шейх Саід Ісмагілов закликав не втрачати оптимізму та вірити, що Україна вистоїть перед російською агресією.

«Втрачати оптимізм взагалі ніколи не можна. І в Корані сказано, що зневіряються в милості Аллага тільки невірні. Тобто в Божій милості та в Божій підтримці зневірятися не можна. Повинні бути завжди надія та позитив... Тому я абсолютно впевнений, що Україна вистоїть і не просто вистоїть: ми будемо тією кісткою, якою подавляться російські імперські амбіції», — сказав муфтій ДУМУ «Умма», відповідаючи на запитання відомого українського журналіста Романа Цимбалюка в його щотижневому блозі «Діалоги з Донбасом: висновки».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.