Рустем Умеров: «Кожен може стати захисником України та Криму у світі, озброївшись правдою та фактами»

Рустем Умеров: «Кожен може стати захисником України та Криму у світі, озброївшись правдою та фактами»
© Prometheus: Промовідео до курсу «Qirim: Крим — це ми»
30.08.2021
Оцініть статтю: 
(113 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Повернення та реінтеграція Криму в Україну повинні початися з власної освіти й отримання нових знань про український півострів. Саме цю роль має зіграти онлайн-курс «Qirim: Крим — це ми».

Про це на презентації онлайн-курсу в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка сказав ректор КНУ Володимир Бугров, повідомив «Укрінформ»:

«Сподіваємося, що наш курс допоможе збагнути, пізнати, а отже й прийняти Крим — не таким, як ми його вигадали самі для себе, а таким, як він є насправді».

За його словами, програма курсу передбачає знайомство з загальною історією Криму, його географією, економікою та політико-правовими традиціями півострова. У межах курсу можна навчитися основ кримськотатарської мови, дізнатися про особливості ідентичности корінного народу.

Як зазначив ректор, програма курсу з часом може змінюватися та наповнюватися новою інформацією. Нинішня програма має чотири модулі: «Простір», «Культура», «Міфи» та «Стратегія». Онлайн-курс розрахований на чотири тижні та почне працювати вже у вересні цього року.

Постійний представник Президента України в АРК та м. Севастополі Антон Кориневич, виступивши на презентації, підкреслив, що онлайн-курс про Крим — приклад того, як треба працювати й боротися за деокупацію півострова: «Постійно, в доступній формі з найбільшим охопленням аудиторії».

Тим часом народний депутат України, співголова міжфракційного об’єднання «Кримська платформа» у Верховній Раді України, делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умеров у своєму фейсбук-дописі зауважує

«Завжди казав, що фундамент розвитку здорового суспільства — це освіта. Знання — це зброя проти невігластва. Освіченою людиною складно маніпулювати, ще важче нав’язати їй пропаганду. Одне з завдань Кримської платформи — розповісти правдиву історію кримськотатарського народу. Радянська влада свідомо спотворювала історію кримськотатарського народу та поширювала пропаганду ненависти щодо кримських татар. Сьогодні кожен громадянин може стати захисником України та Криму у світі, озброївшись правдою та фактами».

Безплатний онлайн-курс «Qirim: Крим — це ми» буде доступний з 10 вересня. Реєстрація вже почалася на платформі Рrometheus.org.ua.

 

© Prometheus: Промовідео до курсу «Qirim: Крим — це ми»
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.