Саід Ісмагілов: «Фільм „Кіборги“ — щоб замислитись і відчути»

Саід Ісмагілов: «Фільм „Кіборги“ — щоб замислитись і відчути»
© 1News: Актори фільму «Кіборги» під час прем’єри
Саід Ісмагілов: «Фільм „Кіборги“ — щоб замислитись і відчути»
©1News: Вручення нагороди режисерові
Саід Ісмагілов: «Фільм „Кіборги“ — щоб замислитись і відчути»
Саід Ісмагілов: «Фільм „Кіборги“ — щоб замислитись і відчути»
08.12.2017
Оцініть статтю: 
(380 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

6 грудня у столичному кінотеатрі «Україна» відбулась прем’єра фільму «Кіборги». Стрічка демонструє один із найгероїчніших епізодів війни на Сході України — бої за Донецький аеропорт. На прем’єру завітали Президент України Петро Порошенко, міністри, народні депутати та політичні діячі. Серед присутніх був і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.

Після перегляду стрічки Саід-хазрат поділився своїми враженнями, думками й почуттями, які викликав цей фільм.

— Відтепер у нас є якісне кіно про нашу війну, чого дуже не вистачало. Відвідав сьогодні показ художнього фільму «Кіборги» режисера Ахтема Сеітаблаєва. Фільм чіпляє, його можна розбирати на цитати. Для мене в цьому фільмі найголовніше — діалоги. Саме через діалоги головних героїв підіймаються надважливі теми, і саме вони несуть основне смислове навантаження. Цей фільм — не бойовик-стрілялка, цей фільм — щоб замислитись і відчути.

Як зізнався лідер українських мусульман, якби в нього була можливість записувати цитати, що сподобались, він би так і робив просто під час перегляду фільму.

— Особливо сподобався вислів про мовну самоідентифікацію, — відмітив муфтій.

Саід Ісмагілов вважає, що цей кінофільм має побачити не лише український глядач, але й аудиторія країни-агресора:

— «Кіборгів» потрібно подивитись в Україні всім, але бажано, щоб його дивились і росіяни. Не впевнений, що вони повірять, що все викладене у фільмі є правдою, проте нехай хоча б дізнаються про нашу — українську — точку зору.

Як розповів шейх Саід, у нього є особисті спогади, пов’язані з Донецьким аеропортом ім. Прокоф’єва:

— У день захоплення Донецького аеропорту я встиг вилетіти рейсом Донецьк-Кутаїсі на конференцію до мусульман Грузії. Прилетівши до Кутаїсі, прочитав, що аеропорт вже захоплений і рейси більше не здійснюються. Повертався вже через Київ. Тому пам’ятаю аеропорт ще як аеропорт, а не поле бою. А потім, перебуваючи в Донецьку, бачив, як вночі по ДАПу, розтинаючи темряву, летіли ракети з російських ГРАДів. Навіть земля дрижала від вибухів — і було незрозуміло, як під таким вогнем там ще хтось залишається живим.

Український муфтій нагадав, що прем’єра стрічки відбулась у день вшанування українського війська.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко вручив орден «За заслуги» ІІІ ступеня режисеру фільму «Кіборги» Ахтему Сеітаблаєву.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.