Саід Ісмагілов: «Нехай всі, хто вірує, до початку пленарного засідання помоляться і вирушають робити добрі справи з легким серцем»

Саід Ісмагілов: «Нехай всі, хто вірує, до початку пленарного засідання помоляться і вирушають робити добрі справи з легким серцем»
Саид Исмагилов: «Пусть все верующие до начала пленарного заседания помолятся и отправляются совершать добрые дела с легким сердцем»
14.07.2017
Оцініть статтю: 
(461 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

До Верховної Ради внесено законопроект з пропозицією починати кожне пленарне засідання з читання молитви «Отче наш».

Авторами документу, що його під номером 6722 зареєстровано на офіційному сайті ВРУ, є колишній міністр культури Оксана Білозір (БПП), Олег Березюк («Самопоміч»), Валерій Дубіль (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Юрій Мірошниченко («Опозиційний блок») та інші.

Законопроект перебуває у компетенції Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України, Комітету з питань бюджету, Комітету з питань запобігання і протидії корупції та Комітету з питань європейської інтеграції.

Факт подання до ВР подібного законопроекту прокоментував муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов:

— Починати пленарне засідання з молитви — взагалі непогано, але винятково в індивідуальному порядку. Чому? По-перше, Україна за Конституцією — світська країна, і жодна релігія не може бути обов’язковою або мати особливий статус. По-друге, церква (релігійні організації) відокремлена від держави, відповідно — і від державних органів. По-третє, постає питання: як бути депутатам, що сповідують інші релігії або не сповідують жодної? — відзначає Саід-хазрат і зауважує. — Але й тоді залишається питання про свободу совісті, адже люди можуть бути позаконфесійними, агностиками, атеїстами або сповідувати не авраамічні релігійні погляди. Найцікавіше, яка церква або патріархат (тобто її представник) проголошуватиме молитву і якою мовою?

Саід Ісмагілов радить віруючим народним обранцям ще до початку пленарних засідань молитися в храмах відповідно до свого віросповідання:

— Віра — це інтимне питання кожної людини, знайдуться і такі, що не забажають, щоб за їх молитвою хтось спостерігав. Найкращий варіант — нехай всі, хто вірує, до початку пленарного засідання помоляться у храмах своєї релігії або індивідуально і вирушають робити добрі справи для країни та співгромадян з легким серцем.

Як повідомляє видання IPress, днями нардеп Оксана Білозір розповіла про те, що кожного четверга у Верховній Раді проходять молитовні сніданки, під час яких деякі депутати читають Євангеліє.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.