Саід Ісмагілов пішов з посади муфтія

Саід Ісмагілов пішов з посади муфтія
Саід Ісмагілов читає п'ятничну проповідь у київській мечеті
Саід Ісмагілов пішов з посади муфтія
До виборів виконувати обов'язки муфтія буде імам Львова Мурат Сулейманов
Саід Ісмагілов пішов з посади муфтія
Саід Ісмагілов пішов з посади муфтія
07.06.2022
Оцініть статтю: 
(131 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Саід Ісмагілов полишив посаду муфтія Духовного управління мусульман України «Умма». Про це один з духовних лідерів українських мусульман повідомив у своєму фейсбук-дописі.

За словами шейха Саіда, фактично це відбулось ще 24 лютого, коли життя всіх українців поділилось на «до» і «після». А в березні досягнуто домовленість із правлінням ДУМУ «Умма», що Саід Ісмагілов складає повноваження та присвячує себе оборон України та порятунку наших поранених.

«Певний час публічно не робив ніяких заяв, хоча багатьом з вас все було зрозуміло. Планувалось, що навесні я покину посаду муфтія, і присвячу себе науковій і громадській діяльності, але окупанти внесли свої корективи в життя кожного українця» — пише він.  

Саід Ісмагілов обраний 2009 року та обіймав посаду муфтія 13 років. Чергові вибори очільника ДУМУ «Умма» мали відбутися саме в березні, і шейх Саід не планував висувати ще раз свою кандидатуру.

Як повідомив уже колишній муфтій, він ще від грудня тренувався в батальйоні тероборони, але мав надію, що, можливо, станеться диво, що останні проблиски розуму у Кремлі не дозволять розпочати повномасштабну війну.

«Звітувати про свою діяльність буду на з‘їзді ДУМУ «Умма», коли вдасться його провести. Зараз частина громад і мечетей знаходяться або під окупацією, або в зоні бойових дій, а російські муфтії і місцеві колаборанти вже безсоромно наклали на них свої лапи» - написав муфтій Ісмагілов.

Як з'ясував сайт «Іслам в Україні» до виборів виконувати обов'язки муфтія ДУМУ «Умма» буде Мурат Сулейманов — імам мечеті Ісламського культурного центру у Львові.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.