«Справа Меджлісу» — це спроба маргіналізації кримських татар

Співзасновник громадської ініціативи «КримSOS» Таміла Ташева
15.04.2016
Оцініть статтю: 
(256 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Під час прес-брифінгу «Призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу «прокурором Криму», який відбувся 14 квітня в Українському кризовому медіа-центрі, співзасновник громадської ініціативи «КримSOS» Таміла Ташева заявила, що з початку анексії півострову кримська окупаційна влада «намагалася загравати с Меджлісом», але, зрозумівши, що ці дії марні, вона вдалася до тиску.

− Що зараз відбувається? Це хвиля витіснення кримських татар і всіх незгодних з окупацією з території Криму. «Справа Хізб ут-Тахрір» є спробою зробити мусульман-кримських татар екстремістами. З іншого боку, «справа Меджлісу» − це теж намагання маргіналізації кримських татар, − заявила активістка.

Нагадаємо, що напередодні так званий прокурор Криму Наталія Поклонська винесла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Таміла Ташева розповіла, що згідно з відповіддю на запит до Державної прикордонної служби України, з червня 2015 року на материкову частину України з Криму виїхало на 68 тисяч людей більше, ніж в’їхало. За її словами, з одного боку, російська окупаційна влада витискає людей з півострову, з іншого − заміщає їх населенням з материкової частини Росії, що суперечить нормам міжнародного гуманітарного права.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.