Таміла Ташева передасть вручену їй грошову частину премії імені Сержіу Вієйри ді Меллу фондові «Бизим баллар»

Таміла Ташева передасть вручену їй грошову частину премії імені Сержіу Вієйри ді Меллу фондові «Бизим баллар»
Таміла Ташева передасть вручену їй грошову частину премії імені Сержіу Вієйри ді Меллу фондові «Бизим баллар»
28.10.2019
Оцініть статтю: 
(162 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Глава правління правозахисної організації «Крим-SOS» Таміла Ташева удостоєна премії імені Сержіу Вієйри ді Меллу, який займав посаду Верховного комісара з прав людини ООН у 2002-2003 роках.

Як повідомляє QHA, про це йдеться у публікації на сайті організації «Крим-SOS».

Церемонія вручення премії відбулася у Кракові, де Ташева розповіла про факти порушення прав людини в анексованому Криму.

Правозахисниця зазначила, що у Росії і на окупованому півострові всіх інакомислячих людей називають або терористами, або екстремістами, а кількість затриманих і заарештованих у Криму настільки велика, що «імена людей, долі людей перетворилися на суху статистику».

У своєму виступі Таміла Ташева розповіла про зниклого безвісти кримського татарина Ервіна Ібрагімова, незаконно утримуваного фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Сервера Мустафаєва і благодійну організацію «Бизим баллар» («Наші діти»), яка за рахунок пожертвувань людей надає фінансову допомогу дітям кримських татар-політичних в'язнів.

Розповідаючи присутнім про себе і свою діяльність, Таміла Ташева зокрема сказала:

«Я — громадянка прекрасної країни, що відстоює свою незалежність. Я — кримська татарка, представниця корінного народу України, який сформувався на території Криму, зараз окупованого Росією. Я — правозахисниця, яка дуже хоче залишитися без роботи. 27 лютого 2014 року, у перший день початку окупації Криму Росією, я зі своїми друзями створила ініціативу Крим-SOS. Ініціативою тоді була просто сторінка, створена на Фейсбук. Я досі чітко пам'ятаю весь процес і перше повідомлення читачам — «ми оперативно будемо розповідати про те, що відбувається у Криму». Тоді ми думали, що все це не надовго, напевно, Росія побачить реакцію всього світу і відступить. Росія не відступила. Минуло більше 5 років, а ми продовжуємо відстоювати свої території і людей, які залишилися там жити. Нагорода, яку мені присудило високодостойне журі, — це відзнака не для мене, а для тисяч і сотень тисяч людей, які продовжують жити на окупованих територіях і боротися за нашу свободу. Це удостоєння увагою десятків людей, які за надуманими звинуваченнями утримуються у кримських і російських в'язницях, це нагорода для десятків дружин і матерів, що чекають своїх рідних вдома, це нагадування про дві сотні дітей, які залишилися без годувальників».

«... 10 000 польських злотих, які я отримала, хочу передати фондові «Бизим балалар», який щомісяця перераховує гроші на підтримку дітей політичних в'язнів», — заявила Таміла Ташева .

Повний текст промови Таміли Ташева під час церемонії нагородження доступний на сайті організації «КримSOS».

Довідка: Сержіу Вієйра ді Меллу (1948 — 2003) у 2002 році вступив на посаду Верховного комісара ООН з прав людини. У травні 2003 року був призначений Спеціальним представником Генерального секретаря ООН в Іраку, а через 3 місяці — 19 серпня 2003 року — у будівлі спецпредставництва прогримів потужний вибух, внаслідок якого Сержіу Вієйра ді Меллу отримав важкі поранення і пізніше помер. На знак визнання його діяльності, у Женеві (Швейцарія) з ініціативи невеликої групи колег, друзів і сім'ї був створений Фонд Сержіу Вієйри ді Меллу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.