У Харкові створили відеоролик про Соборну мечеть

У Харкові створили відеоролик про Соборну мечеть
У Харкові створили відеоролик про Соборну мечеть
17.08.2021
Оцініть статтю: 
(114 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Харкові до Дня міста випустили серію коротких іміджевих відео про визначні пам'ятки та головні історичні об’єкти. Зокрема й 15-секундний сюжет про харківську Соборну мечеть.

Про це повідомляє «РедПост», матеріал якого докладніше розповідає про історію мечеті.

1906 року напередодні місяця Рамадан на березі річки Лопань відкрилася Соборна мечеть. Поява її пов'язана з ростом мусульманської громади, що до 1897 року налічувала до 760 членів.

Як пише видання, більшість місцевих мусульман сповідували сунізм, але була й нечисленна шиїтська громада, що не мала власної мечеті та на свої особливо шановані релігійні дні також приходила до Соборної мечеті.

Після більшовицького перевороту будівлю експропріювали, у ній влаштували тир. 1936 року, використавши як формальну причину розширення та облаштування річища Лопані, радянська влада зруйнувала мечеть. Три будівлі, що збереглися, перетворили на житлові будинки.

28 серпня 1991 року в Харківській обласній раді зареєстровано Статут громади мусульман. У 1999 році почалося відновлення мечеті на тому самому місці.

Восени 2000 року вирито котлован під фундамент, а під час закладин виявили фундамент колишньої мечеті. 21 вересня 2004 року на куполі й мінареті встановлено мусульманські символи, півмісяці.

Нині тривають роботи з внутрішнього оздоблення та завершення будівельних робіт.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.