У Києві буде презентовано книгу історика з Криму про перший Курултай кримських татар

У Києві буде презентовано книгу історика з Криму про перший Курултай кримських татар
У Києві буде презентовано книгу історика з Криму про перший Курултай кримських татар

25 червня у «Кримському домі» о 18:30 буде презентовано книгу кандидата історичних наук, координатора Таврійської гуманітарної платформи, старшого наукового співробітника Науково-дослідного інституту українознавства Андрія Іванця «Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту (1917–1918 рр.)».

Як повідомляє прес-служба Таврійської гуманітарної платформи, книга вийшла у видавництві «Кліо» на замовлення Мінінформполітики України.

Презентацію організовують Таврійська гуманітарна платформа, Меджліс кримськотатарського народу за підтримки Міністерства інформаційної політики України та Гетьманського фонду Петра Дорошенка.

Захід приурочено до Дня кримськотатарського прапору.

Анонсується участь президента Всесвітнього конгресу кримських татар, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, першого заступника міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, депутата Київської облради і президента Гетьманського фонду Петра Дорошенка Олексія Дорошенка, членів Меджлісу кримськотатарського народу, науковців.

У монографії україномовний читач матиме змогу вперше ознайомитися із діяльністю першого Курултаю, який став вищим проявом самоорганізації кримськотатарського народу під час революційних трансформацій 1917–1918 років. Книга містить сучасний науковий погляд на один із ключових періодів у багатовіковій історії корінного народу Криму, коли він переживав перехід від стану етносу до стану модерної етнонації. Автор використав низку неоприлюднених раніше джерел, зокрема протоколи Курултаю за грудень 1917 року, а також розробив у книзі концепцію кримськотатарської революції.

Кандидат політичних наук, один із провідних фахівців з історії кримськотатарського народу у ХХ столітті Гульнара Бекірова назвала дослідження «проривом в українській історіографії».

Планується, що завдяки підтримці Мінінформполітики України кожному учаснику презентації буде подаровано примірник книги.

Довідково:

Перший Курултай кримськотатарського народу було обрано у листопаді 1917 року. З 9 до 26 грудня 1917-го він працював як національні установчі збори, які ухвалили Основні кримськотатарські закони. З 26 грудня 1917 року до осені 1918-го Курултай здійснював функції національного парламенту, зокрема утворив Кримськотатарський національний уряд. У травні 1918 року делегати Курултаю здійснили спробу перетворити його на загальнодержавний кримський парламент. Курултай кримськотатарського народу відновив свою діяльність у 1991 році під час повернення корінного народу в Крим. Визнаний в Україні вищим представницьким органом кримських татар. Після початку тимчасової окупації АР Крим і Севастополя Росія заборонила його діяльність.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.