У Києві відбувся мітинг проти рішення Трампа щодо Єрусалима

17.12.2017
Оцініть статтю: 
(420 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Києві під стінами посольства США в п'ятницю, 15 грудня, відбулася акція протесту. Близько сотні мітингувальників вийшли висловити різкий осуд рішення президента США Трампа про визнання Єрусалима за столицю Ізраїля і перенесення туди американського дипломатичного представництва. Організатори — палестинська діаспора в Україні, однак у мирному мітингу брали участь і представники інших арабських країн, а ще небайдужі українці.

Учасники мітингу заявили, що протестують проти «проти зриву мирного процесу» на Близькому Сході, що суперечить прийнятим ООН документам і призведе до загострення конфлікту. Згідно з резолюцією ООН від 1947 року, Єрусалим має особливий статус, бо в місті розташовані святині кількох релігій.

Мітингувальники вимагали скасувати рішення президента США й перепросити палестинський народ. Мітинг у Києві збігся за часом з акціями проти рішення Трампа в інших країнах, зокрема в Японії та Малайзії.

Як повідомляв «Арабмир», учасники позачергового саміту Організації ісламського співробітництва (ОІВ), що відбувся в Стамбулі 13 грудня, визнали Східний Єрусалим за столицю Палестини.

Проект резолюції саміту проголошує Східний Єрусалим столицею Палестинської держави та закликає всі країни «визнати державу Палестину зі Східним Єрусалимом — його окупованою столицею».

У документі зазначено, що лідери мусульманських країн розглядають рішення Вашингтона в односторонньому порядку визнати Єрусалим столицею Ізраїлю як знак того, що США припиняють грати роль посередника в урегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту.

Як відомо, 6 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп оголосив, що Вашингтон визнає Єрусалим за столицю Ізраїлю та перенесе туди американське посольство з Тель-Авіва.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима по війні 1967 року та вважає все місто за свою неподільну столицю. Міжнародна спільнота не визнає цього й наполягає на тому, що статус міста повинні визначити палестино-ізраїльські переговори.

Станом на початок грудня 2017 року адміністративна столиця Ізраїлю — Тель-Авів, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамаллі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.