Понад 52 тисячі палестинців у Газі залишились без даху над головою

Понад 52 тисячі палестинців у Газі залишились без даху над головою
21.05.2021
Оцініть статтю: 
(98 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

До ООН дотепер надходять повідомлення про те, що внаслідок ескалації в Палестині дуже багато жителів Гази втратили дах над головою. За даними Близькосхідного агентства для допомоги палестинським біженцям (БАПОР), близько 47 тисяч осіб попросили дозволу сховатися у школах БАПОР по всьому секторі.

«У найближчі дні треба забезпечити гуманітарний доступ до Гази та виїзд із Гази для персоналу й вантажів, вжити необхідних заходів для забезпечення безпечного пересування всередині сектора», — заявив представник Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП, OCHA) Єнс Лаерке.

За даними турецького інформагентства Анадолу (Anadolu Ajansı), внаслідок обстрілів у Газі зруйновано 770 будівель, ще близько 5 тисяч квартир і будинків серйозно пошкоджено. 

Значних пошкодженнь також зазнали 36 шкіл і медзакладів. У Секторі Гази пошкоджені лінії електропередач, електрика подається в середньому по 7 годин на день — це ускладнює надання медичної допомоги пораненим і проведення гуманітарних операцій.

ООН та її гуманітарні партнери й далі надають допомогу в Газі. Сьогодні 52 тисячі осіб, що живуть у секторі, отримують харчі, предмети найпершої потреби, а також грошову допомогу від гуманітарних організацій.

За даними Управління з координації гуманітарних питань (УКГП) ООН, зростає число жертв серед цивільного населення, а також кількість зруйнованих будівель та об'єктів інфраструктури Гази. Загальна сума збитків уже сягнула 14 млн доларів. 

Прессекретар Управління УКГП ООН Лаерке привернув увагу до погіршення гуманітарної ситуації в палестинському напіванклаві та закликав Тель-Авів відкрити КПП «Бейт Ханун» («Ерец») на кордоні з Газою.

Ситуація погіршується щодня таі загрожує перетворитися на гуманітарну катастрофу. Лінн Хастінгс, координаторка з гуманітарних питань ООН у регіоні, звернулася до ізраїльської влади та командирів палестинських збройних груп із проханням «негайно дати можливість ООН та її партнерам постачити паливо, харчі та медикаменти, а ще відрядити до району гуманітарний персонал».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.