У Львові обговорювали духовно-інтелектуальну спадщину ісламської думки

Запитання від аудиторії. Семінар у Львові, день перший
Семінар у Львові, день перший. Виступ Михайла Якубовича
Муфтій Саід Ісмагілов з учасниками семінару
Імам львівської мечеті Мурад Сулейманов
Доповідь Мурада Сулейманова. Семінар у Львові, день другий
Лекція Таріка Сархана
Учасники семінару
Учасники семінару

З ініціативи Товариства дослідників східної філософії за підтримки Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» у Львові було проведено відкритий міждисциплінарний семінар, присвячений 90-річчю від дня прийняття Ісламу Мухаммадом Асадом — видатним ісламським письменником, мислителем, дипломатом, перекладачем Корану англійською мовою.

Під час заходу його учасники говорили не лише про постать Асада, про значення його досліджень, літературної спадщини та творчих напрацювань для сучасності, а торкалися й більш широкого кола питань ісламської культури і філософії, їх місця у свідомості українців та духовно-інтелектуальної спадщини ісламської думки в Україні.

Як уже повідомляв Іслам в Україні, в рамках цього семінару в приміщенні Львівського музею історії релігій було презентовано нову книгу перекладача Корану Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність», після чого семінар продовжив роботу в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада.

Перед присутніми, а це молоді науковці, аспіранти та студенти львівських вишів, з доповідями виступали як науковці, так і непересічні представники Ісламу.

Так, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, що є також очільником Українського центру ісламознавчих досліджень, в своїй доповіді торкнувся історії і сучасного становища мусульман в Україні, говорив про тенденції та перспективи Ісламу в нашій країні, торкався питань співіснування послідовників різних віровчень та світоглядних позицій; про важливість дослідження ісламської думки в сучасній науці говорив імам львівської мечеті Мурад Сулейманов.

Відомий український сходознавець, історик та перекладач Михайло Якубович в своєму виступі торкнувся середньовічної філософської думки мусульманської цивілізації, її впливу на історію Криму та Буджаку, а також проблем вивчення посткласичної ісламської філософії.

Серед тем, яких торкалися інші учасники семінару, — історія львівського сходознавства, традиціоналізм Ісламу як захист цінностей від ліберального світогляду тощо.

Другий день семінару також був насичений змістовними доповідями та обговореннями, зокрема таких тем, як «Проблема „імітації мислення“ в сучасному українському суспільстві (на основі статті Мухаммада Асада „Імітація мислення“)», «Суфізм у творчості Джалаледдіна Румі і його вплив на духовно-філософську традицію Сходу». Завідувач відділом ознайомлення з ісламською культурою ІКЦ м. Києва ВАГО «Альраід» Тарік Сархан зацікавив аудиторію лекцією «Мистецтво та поняття краси в Ісламі».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.