«Участь Зеленського в саміті Ліги арабських держав — непересічна подія в історії» — Ігор Семиволос

«Участь Зеленського в саміті Ліги арабських держав — непересічна подія в історії» —  Ігор Семиволос
Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос
02.06.2023
Оцініть статтю: 
(93 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

19 травня президент Володимир Зеленський під час свого візиту до Саудівської Аравії виголосив промову на саміті Ліги арабських держав, ставши першим президентом в історії України, що зробив це.

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у подкасті «Української правди» «Світ не sweet» поділився своїм баченням того, як арабський світ сприймає війну в Україні, як донести до нього нашу позицію та протидіяти засиллю російських наративів, а також  як Україна несподівано стала прикладом для арабського світу.

На думку пана Семиволоса, особиста присутність голови української держави на саміті має призвести до відчутної зміни у ставленні держав Близького Cходу до подій в Україні:

— Візитів за українську історію на Близький Схід було чимало, і всі практично президенти відвідували ці країни. Разом з тим цей візит знаменний, цікавий, проте домовлений. <…> Отже, цей візит — непересічна подія: вперше в історії президент виступає на Лізі арабських держав і є почесним гостем.   

За словами сходознавця, три ключові меседжі прозвучали у промові Зеленського на саміті: це проблеми переслідування кримських татар, проблема неоколоніальної політики РФ, а також питання депортації українських дітей:

— Червоною ниткою крізь усі ці меседжі проходила інформація про те, що Росія — слабка. Вона вже не відіграє тої ролі, яку відігравала на Близькому Cході. Отже, арабським країнам треба переосмислювати її становище у світі й робити певний дрейф. У цьому діалозі також прозвучало, що Україна відкрита до діалогу з арабськими країнами.

Повертаючись до візиту президента, Семиволос каже, що Зеленський нібито натякає, що арабський світ може трансформуватися, може суб'єктивуватися та стати потужним гравцем у міжнародному формуванні правил гри:  

— Це такий сигнал арабським країнам, що суб'єктність — вона набувається. А прем’єр-міністр Мухаммад бін Салман ніби також іншим натякає, кажучи, що Україна, рік тому перебувала у стані, де її, по факту, всі вже поховали — зараз вона має суб'єктність, вона продавлює ті рішення, які її потрібні, не зважаючи на опір тієї самої американської адміністрації. 

Однією з основних проблем на українському інформаційному фронті пан Ігор вважає  відсутність проукраїнського наративу арабської мовою:

— Він уже з'явився, накопичується, але цього далеко не досить. Будь-який араб, що зацікавиться українською проблематикою, буде шукати інформацію в тому самому інтернеті. У переважній більшості випадків він натрапить на тексти з проросійською позицією. Для того, щоб серйозно змінити підхід, необхідні десятиліття активної роботи. Формування текстів арабською мовою — це робота з конкретними носіями інформації,  з арабською пресою та багато-багато іншого, на що в нас зараз просто ресурсів не вистарчить. 

Повна версія подкасту «Світ не sweet» за посиланням

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.