Учні гімназії «Наше майбутнє»: «Землю нам Всевишній дав у користування, і ми маємо піклуватися про неї»

26.04.2018
Оцініть статтю: 
(452 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

25 квітня старшокласники київської гімназії «Наше майбутнє» висадили на алеї, що веде до будівлі Ісламського культурного центру, квіти та саджанці бузку. Цікаво, що це вони робили з власної ініціативи: з ідеєю озеленення прилеглої до ІКЦ території діти звернулися до дорослих ще на початку весни, коли в гімназії в рамках програми з англійської мови було проведено екологічну конференцію, під час якої учні озвучували найбільш гострі проблеми навколишнього середовища та загрози довкіллю. А напередодні Всесвітнього дня землі, який відзначався 20 березня, гімназисти попрохали допомогти зібрати кошти на придбання саджанців та чорнозему.

Ініціативу підлітків підтримала жіноча громадська організація «Мар’ям», що входить до ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», виділивши частину коштів, що акумулюють активістки для благодійних цілей, допомогли з придбанням посадкового матеріалу й інші активісти «Альраіду».

І ось в середу учні заходилися впорядковувати дві ділянки газонів поруч з ІКЦ — спочатку перекопали грунт, що був геть виснажений, а потім підсипали чорноземом та висадили 12 кущів бузку, заздалегідь знаючи, ароматними кетягами якого кольору тішитимуть око в майбутньому ці поки тендітні саджанці. А там, де ані дерев, ані кущів саджати не можна, бо під землею прокладено комунікації, учні висадили нарциси та тюльпани.

Як говорять самі підлітки, на цьому вони не мають наміру зупинятися, і з часом, сподіваються, шлях до ІКЦ, де розташовано й їхню гімназію, і мечеть, буде впорядкованим, зеленим і красивим:

— Особливо навесні та влітку ця краса ще раз нагадає про те, що Землю нам Всевишній дав у користування, і ми маємо піклуватися про неї, — відзначила одна з дівчат Альжарадат Суад.

— Я дуже хочу, щоб на Землі було якомога більше рослин, особливо в містах, що потерпають через всілякі вихлопні гази, викиди промислових підприємств. Кожне деревце, яке саджає в місті людина, — це як киснева маска для хворого на задуху, — сказала інша гімназістка Личковська Вероніка

— Так, дерева — це зелені легені наших міст, всієї планети, і кожен з нас повинен дбати про те, аби їх було більше, — додав Модхіш Сіхам.

— А я просто хочу, щоб мої однокласники й вчителі, коли йдуть до гімназії, раділи з цієї краси… Щоб люди йшли на молитву до мечеті у піднесеному настрої, — сказала Кукалець Таісія.

Схожі думки висловлювали й інші гімназисти, зокрема й Фарід Іваницький, який викопав чи не більше за всіх лунок під посадку бузку, й Абдулла Сархан, який продемонстрував неабияку фiзичну підготовку, переносячи до місця дій великі чували з чорноземом.

А викладачка англійської мови Сабрін Груданова, що поруч зі своїми учнями поралася з рослинами, розповіла, що після вони зберуться у класі та поділяться одне з одним (англійською) своїми враженнями, планами на майбутнє.

Як стало відомо, для збереження усього посадженого адміністрація ІКЦ вже замовила парканчик, котрий встановлять по всьому периметру зеленої зони. Чорнозем, закуплений разом із бузком, має забезпечити достатнім живленням і самі кущі, і зелену травичку на газоні.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.