Українські мусульманки запрошують разом відзначити Всесвітній день хіджабу

Запрошення відзначити Всесвітній День хіджабу в Києві
Запрошення відзначити Всесвітній День хіджабу в Києві
Відзначатимуть День хіджабу й у Вінниці
Відзначатимуть День хіджабу й у Вінниці
Запрошення відзначити День хіджабу в Сумах
Запрошення відзначити День хіджабу в Сумах
Запрошення на  присвячений Всесвітньому Дню хіджабу захід у Запоріжжі
Запрошення на присвячений Всесвітньому Дню хіджабу захід у Запоріжжі
Запрошення на День хіджабу в Одесі
Запрошення на День хіджабу в Одесі
Запрошення відзначити Всесвітній День хіджабу в Києві
Відзначатимуть День хіджабу й у Вінниці
Запрошення відзначити День хіджабу в Сумах
Запрошення на  присвячений Всесвітньому Дню хіджабу захід у Запоріжжі
Запрошення на День хіджабу в Одесі
30.01.2019
Оцініть статтю: 
(151 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

«О Пророче! Скажи своїм дружинам, донькам і жінкам вірних чоловіків, щоб вони закривалися своїми покривалами. Так їх легше впізнаватимуть і не образять. А Аллаг пробачає, милостивий!» (Коран, 33:59)

У перший день лютого відзначають Всесвітній день хіджабу — свято, що набирає популярності в багатьох країнах світу. Цього дня жінки різної віри виявляють солідарність із мусульманками, покриваючи голову хусткою (попри те, що хіджаб не лише хустка, у суспільній свідомості з ним ототожнюють хустку чи покривало мусульманки. — Ред.).

Всесвітній день хіджабу — щорічна кампанія, спрямована на розвиток релігійної толерантності й порозуміння.

День заснований 2013 року жителькою Нью-Йорка Назмою Хан (Nazma Khan), що зазнала дискримінації через її хіджаб після терористичних атак 11 вересня 2001 року. Назма вирішила заснувати Всесвітній день хіджабу, щоб боротися зі стереотипним сприйняттям мусульманських жінок. Ідея полягає в тому, що 1 лютого немусульманкам і мусульманкам, які не покривають голову, пропонують протягом дня носити хіджаб на знак солідарності.

Одна з цілей цього дня — роз’яснення, здебільшого немусульманам, суті традиційного вбрання послідовниць Ісламу. Тож не дивно, що в Україні відбувається багато заходів, присвячених цій даті.

В ісламських культурних центрах Всеукраїнської асоціації «Альраід» і цього року готуються до святкування Дня хіджабу. Зокрема, в ІКЦ Києва активістки жіночої мусульманської організації «Мар’ям» 2 лютого проведуть захід із майстер-класами, лекціями, показом жіночої мусульманської моди, щоб спростувати хибні уявлення про вбрання мусульманок як щось мішкувате, безформне, темне, а також поширену думку, що жіночність і привабливість можна підкреслити лише відвертим одягом.

Гостям ІКЦ пояснять, що хіджаб — це не тільки хустка, а загальна назва традиційного жіночого одягу, що передбачає покриття всього тіла й голови, крім обличчя й долонь. Хіджаб має не тільки практичну функцію — він дає певні сигнали іншим людям. А те, чим жінка покриває зачіску, може мати безліч назв, залежно від манери пов’язування та носіння.

Мусульманкам нагадають, а немусульманам розкажуть, що в Корані сказано тільки про те, що одяг жінки не має скидатися на чоловічий і повинен закривати все тіло, крім обличчя, стіп і п’ястей; що в одязі виявляється смак конкретної особистості, її вдача, звички, культура, географічне середовище, звичаї та традиції; що традиція носити хустку існує також у християнстві, юдаїзмі.

Отже, киян і гостей міста, мусульман і немусульман, запрошують на захід з нагоди Всесвітнього дня хіджабу до ІКЦ Києва за адресою вул. Дегтярівська, 25а. Дата проведення — 2 лютого, субота, початок о 14:00, тривалість — близько двох годин.

Мусульманки з запорізької громадської організації «Сафія» («Safiya») також запрошують долучитися до відзначення Всесвітнього дня хіджабу. 2 лютого вони проведуть захід у залі «Пори року» готелю «Інтурист» за адресою пр. Соборний, 135, Запоріжжя; початок о 16:00. Як обіцяють організаторки, на гостей чекатиме маса корисної інформації про хіджаб, лекції та бесіди, відповіді на питання, що їх цікавитимуть. Відвідувачі не залишаться без приємних сюрпризів і частування.

Мусульманки Одеси проведуть тематичний захід 2 лютого в Одеському міському саду — просто неба. Від 12:00 до 16:00 вони пригощатимуть перехожих кавою, розповідатимуть про те, чому покриватися так важливо для мусульманок, і вив’язуватимуть хустки всім охочим. Також вони роздаватимуть безплатну літературу та запрошуватимуть цікавих відвідати ІКЦ міста.

Цього ж дня, 2 лютого, на смаколики та цікаву бесіду чекають гостей за адресою вул. Пирогова, 112а мусульманки Вінниці. Захід триватиме від 12:30 до 15:30.

В ІКЦ Сум збори з нагоди Дня хіджабу відбудуться 3 лютого, в неділю. Починаючи з 14:00, гостям розкажуть про історію жіночого одягу та головних уборів, про різні види та стилях вив’язування хусток. Відвідувачки зможуть узяти участь у майстер-класах: прикрасити свої руки розписом хною (мехенді) або приміряти новий образ у вив’язаних різними способами хустках. На завершення вечора — східні солодощі та чаювання. Адреса — вул. Сумсько-Київських дивізій, 24/2.

У Дніпрі такий захід відбудеться 10 лютого, о 12:30, у приміщенні ісламського культурного центру за адресою вул. Столярова, 5. Там на гостей чекатимуть цікаві розповіді про історію Міжнародного дня хіджабу, про скромний одяг як стиль життя, майстер-класи вив’язування хустки, мехенді, фотозона та частування.

Дехто помилково сприймає Всесвітній день хіджабу лише як свято. Утім цей день не дуже святковий, бо послідовниці Ісламу дотепер стикаються з безліччю проблем і труднощів у світських західних країнах, і цей день насамперед покликаний привернути увагу суспільства до цього.

День хіджабу пропагує ідею релігійної толерантності, міжконфесійної та міжрелігійної злагоди, порозуміння, закликає людей поважати одне одного та зміцнювати зв’язки між представниками різних релігій. Ця дата має бути позначена не тільки в календарі мусульманок, а стати лакмусовим папірцем для немусульман, приводом замислитися й чесно відповісти на запитання, чи немає в моїй душі паростків ісламофобії, ксенофобії?

Нагадаємо ще раз, у широкому сенсі хіджаб — це одяг, відповідний нормам шаріату. Однак у західному світі хіджабом зазвичай називають традиційну хустку, що нею покривають голову мусульманські жінки. У деяких мусульманських країнах носіння хіджабу обов’язкове, в інших — добровільне. Є країни, де хіджаб у державних і навчальних закладах заборонений, хоча мусульманки вважають це за порушення їхнього права на свободу віровизнання.

Хіджаб часто сприймають як метод пригнічення мусульманських жінок, хоча для них носіння традиційного одягу — свідомий вибір, до якого ніхто не примушує, ба більше, вимога зняти хустку мусульманки сприймають як порушення їхніх прав і свобод.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.