В бібліотеці ім.Самеда Вургуна відбудеться зустріч з Теймуром Атаєвим і презентація його книг

19.09.2018
Оцініть статтю: 
(233 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В Києві у середу, 19 вересня, відбудеться  презентація двох книг відомого азербайджанського дослідника Теймура Атаєва — азербайджанського історика, політолога, религієзнавця, публіциста: «Іслам в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє» російскою мовою та «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії» українською мовою.

Книги презентуватиме сам автор  в Бібліотеці імені Самеда Вургуна.  Вибір саме цієї бібліотеки для знайомства читачів з автором і його книгами - не випадковий: бібліотека співпрацює з Конгресом азербайджанців в Україні та посольством Азербайджану в Україні, що сприяє розвитку культурних зв'язків та зміцненню дружби українського та азербайджанського народів.

Книгу «Іслам в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє» присвячено історії і сучасності мусульманської умми в Україні. Увазі читача пропонується низка коротких нарисів про важливі події та процеси, що відображають історичний шлях в понад  більш як десять століть,

пройдений разом етнічними  українцями і народами, що сповідують іслам.   Для багатьох стане відкриттям, що іслам в Україні - не щось привнесене в новітній час, а що мусульмани здавна проживали в таких регіонах як Галичина і Волинь.

Сучасному періоду присвячено третю частину книги, яка розкриває двадцятирічну історію Всеукраїнської асоціації «Альраїд» і в якій  представлено все різноманіття діяльності цього об’єднання мусульманських громадських організацій (суспільно-значуща, культурна, благодійна, наукова і просвітницька) як в Україні, так і поза її межами; сприяння  «Альраїдом» проведенню наукових досліджень зі сходознавства, ісламознавства, релігієзнавства в цілому, організація Асоціацією спільно з державними науковими установами та університетами, а також іншими громадськими організаціями та об’єднаннями  регулярних тематичних конференцій, «круглих столів» і т.і.

Теймур Атаєв - вдумливий дослідник, історик-аналітик, який не тільки розглядає ті чи інші процеси і тенденції, але і вказує на витоки досягнень і коріння проблем в тій чи іншій сфері, а також пропонує своє бачення можливого розвитку ситуації. І висновки автора, його коментарі та прогнози відрізняються бездоганною аргументацією і спираються на важко спростовувані факти. Тому надзвичайно цінний його незалежний погляд "зі сторони" - неупереджена і незаангажована оцінка діяльності українських мусульман, а також аналіз релігійної ситуації в Україні, що  міститься в книзі .

У вступному слові до книги «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії» український сходознавець, перекладач Михайло Якубович, зокрема, зазначає: «Азербайджанський дослідник Теймур Атаєв (напевно, один із найвідоміших гуманітаріїв у регіоні) спробував неупереджено описати складні явища і процеси, які в період середньовіччя і раннього модерну сформували обличчя сучасної Східної Європи.  Головна перевага книги — у глибокому дослідженні «духовної складової» середньовічних і модерних спільнот особливу увагу приділено релігійним і культурним процесам. Як показує Теймур Атаєв на прикладі взаємодії Ісламу і християнства, а також їх проекції на політику, дуже часто не релігійне життя відображає процеси «світського характеру» (хоча і не без цього), а власне релігія визначає багато соціальних та політичних процесів.»

У пропонованій читачам книзі «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Прибалтики» Теймуром Атаєвим відображені подробиці походження росів (русів), взаємини руських князівств із Візантією, політико-релігійна боротьба за оволодіння Київським престолом, причини розгрому Києва Боголюбським, невидимі нюанси перенесення центру Русі з Києва до Москви, тонкощі взаємин Московського князівства із Золотою Ордою, битви за митрополичі кафедри, геополітичний фон поступового перетворення Московського князівства в царство, народження концепції «Москва — Третій Рим», політична основа виникнення Берестейської унії, розвиток відносин Лівобережної України з Московською державою, Никонівські реформи як «духовно-ідеологічне» обґрунтування претензій Москви на загальносвітове лідерство у православному напрямі тощо.

Відомий у російскомовному просторі Теймур Октай огли Атаєв — співпрацює з інтернет-ресурсами в Україні, Росії, Азербайджані та інших країнах. У своїх дослідженнях він торкається проблем геополітики, історії, релігії, літератури, мистецтва. Найвідоміші його праці «Світсько-релігійний тандем в геополітиці, або глобалізаційне місіонерство: історія і сучасність» (2009); «Краса і гармонія в ісламі як прояв божественності акту творення» (2012).

У 2017 році в Києві було видано дві його книги: «Кавказькі колізії Росії» і «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусії і Балтії».

Захід відбудеться за сприяння Ісламського культурного центру та  голови правління Духовного управління мусульман України “!Умма” Олега Гузіка.

Отже, занотуйте: 19 вересня 2018 року, середа, 11:30,  бібліотека ім.Самеда Вургуна - презентація книг Теймура Атаєва.

Адреса: вул. Олександра Архипенка, 3  (вулиця до 2016 року мала назву вул.Мате Залки) 

Телефон для довідок: (044)  418-63-09

Як дістатися: Тролейбуси: 44, 34 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава""

Маршрутні таксі : 402, 463 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава""

Автобуси : 102, 88 - їхати до зупинки "Кінотеатр "Братислава""

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.