В окупованому Криму зникає рослинність

В окупованому Криму зникає рослинність
©️МінТОТ: Крим, NDVI Червень 2016 р.
В окупованому Криму зникає рослинність
©️МінТОТ: Крим, NDVI Червень 2018 р.
В окупованому Криму зникає рослинність
В окупованому Криму зникає рослинність
17.07.2018
Оцініть статтю: 
(616 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану унікального рослинного світу Кримського півострова. Недбале ставлення окупаційної влади Російської Федерації до унікального природного середовища у північній, центральній та східній частинах Автономної Республіки Крим може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії ґрунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові.

Як повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, за даними дистанційного зондування, впродовж двох років індекс NDVI, який застосовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах АР Крим знизився до найнижчої позначки 0,3. Загалом у червні 2018 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, зниження значення загального індексу NDVI на території АР Крим склало 23%. Загальне зниження кількості опадів 2018 року (у порівнянні з попередніми роками) також негативно вплинуло на стан рослинності на півострові.

МінТОТ України підкреслює, що нехтування цими негативними явищами окупаційною владою Російської Федерації може призвести до знищення унікальних екосистем Кримського півострова, зокрема до руйнації заповідних ландшафтів, ерозії ґрунтів, унеможливлення ведення традиційного сільського господарства.

Дії РФ в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.