Відкриття проекту Sürgün: вхід — за умови принесеного вазону з рослиною

Відкриття проекту Sürgün: вхід — за умови принесеного вазону з рослиною
Відкриття проекту Sürgün: вхід — за умови принесеного вазону з рослиною
15.05.2018
Оцініть статтю: 
(285 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

15 травня о 19:00 «Кримський дім» запрошує киян та гостей міста на відкриття проекту сучасного мистецтва Sürgün, присвяченого 74-ій річниці депортації та геноциду кримськотатарського народу.

Як йдеться на сторінці анонсу події в соцмережі Facebook, проект створюють відомі митці — Влодко Кауфман («Дзига», Тиждень актуального мистецтва/Львів); Рустем Скібін (El Cheber/Крим, Київ) та команда кримськотатарських режисерів, операторів і фотографів. Куратор — програмний директор «Кримського дому», медіаконсультант, громадський активіст, співзасновник «КримSOS», один із засновників Кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові» Алім Алієв.

Вхід за умови принесеного вазону з рослиною.

Як нагадують організатори, депортація кримських татар — насильницьке виселення кримськотатарського народу з історичної батьківщини, здійснене упродовж 18–21 травня 1944 року радянським тоталітарним режимом. У результаті етнічної чистки за наказом Сталіна було депортовано 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Приуралля до республік Середньої Азії.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.