«Відсутність ліцензії на намаз»: окупанти порушили справу на мусульманина

«Відсутність ліцензії на намаз»: окупанти порушили справу на мусульманина
Мусульманин «виконував обов’язки імама»
14.04.2022
Оцініть статтю: 
(86 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У місті Джанкой в окупованому Криму «прокуратура» звинуватила кримського татарина Еміра Меджитова у порушенні законодавства про місіонерську діяльність та розпочала проти нього адміністративний розгляд. Приводом для переслідування стало те, що під час «рейду» силовики помітили, що мусульманин «виконував обов’язки імама», коли вірні правили п'ятничну колективну молитву, джума-намаз.

Про це повідомляє Громадське об’єднання «Кримська солідарність».

35-річний Емір Меджитов розповів, що отримав судову повістку через «порушення місіонерської діяльности». Як з’ясувалося, справу про адміністративне правопорушення за статтею 5.26 частини 4 КоАП РФ («Здійснення місіонерської діяльности з порушенням вимог законодавства про свободу совісти, свободу віросповідання та релігійні об'єднання») на чоловіка завели 23 березня у прокуратурі Джанкоя.

Поліція пише, що внаслідок перевірки виявлено, що Емір Меджитов у мечеті «здійснював релігійні заходи, при цьому не був членом або керівником релігійної організації, а також не мав документа, що підтверджує повноваження на здійснення місіонерської діяльности».

«4 березня у мечеті села Октябрь (Bay Könçek. — Ред.) Джанкойського району ми читали джума-намаз. Під час намазу зайшли подивилися на нас: спершу відчинили двері, подивилися, що ми там робимо — ми дочитали всі обряди. Коли ми вийшли надвір, нас попросили не розходитися. Там були МНС, можливо, Росгвардія була, прокуратура, поліція була, можливо, і ФСБ була. Нас попросили не розходитися з приводу: „Ми когось шукаємо“. Попросили всіх персональні дані надати. Ми дали всі дані. Потім нас трьох — мене як імама і ще двох як свідків — попросили написати якусь пояснювальну. Ми написали. Після цього мене викликали до суду», — розповів Емір Меджитов.

Зауважимо, в суннітському ісламі очолити молитву, тобто бути імамом, може всякий правовірний мусульманин, що добре знає аяти Корану, незалежно від соціального статусу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.