ЮНЕСКО моніторитиме ситуацію в окупованому Криму

ЮНЕСКО моніторитиме ситуацію в окупованому Криму

11 квітня  у Парижі під час 204-ої сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО було ухвалено дев’яте з моменту незаконної окупації півострова Росією рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Як повідомляє прес-служба МЗС України, підставою для ухвалення рішення Виконради стала доповідь Генерального директора ЮНЕСКО, в якій зафіксовано грубі порушення з боку окупаційної влади, зокрема у сфері захисту культурної спадщини: так звані реставраційні роботи на території Ханського палацу в Бахчисараї, проведення усупереч нормам міжнародного права археологічних розкопок та вивезення артефактів з території Криму.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін привітав рішення Виконавчої ради та підкреслив, що воно має створити можливості для прямого моніторингу ЮНЕСКО ситуації в Криму та сприяти припиненню грубих порушень в галузі освіти, захисту культурної спадщини та свободи слова.

Параметри такого моніторингу було погоджено між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО у листопаді 2017 року.

Ухвалене рішення також передбачає підготовку доповіді Генерального директора ЮНЕСКО щодо ситуації в Криму, яку буде представлено на наступній сесії Виконради у жовтні 2018 року.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.